Компенсація з обласного бюджету для суб´єктів господарювання АПК

Щорічно 19 червня в Україні відзначається День фермера. Цей день присвячений всім працівникам фермерських господарств і всім тим людям, хто докладає зусиль для розвитку сільського господарства нашої держави. Під час війни праця фермерів особливо важлива, адже вони забезпечують продовольчу безпеку України та всього світу.

Варто наголосити, що обласна рада у межах своїх повноважень намагається надавати допомогу суб´єктам господарювання агропромислового комплексу, які можуть отримати  компенсацію з обласного бюджету.

Так, функціонує  комісія з надання бюджетної підтримки з обласного бюджету суб’єктам господарювання у рамках дії Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки. До складу комісії входять  депутати обласної ради, представники Департаменту фінансів, управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин облдержадміністрації, ГУ Держпродспоживслужби в області, Управління західного офісу Держаудитслужби в області, ГУ «ДПС в області, Хмельницької філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

На отримання фінансової підтримки з обласного бюджету можуть подати документи такі суб´єкти господарювання:

особисті селянські господарства, які утримують 3 і більше корів;

фізичні особи-підприємці, фермерські господарства, які мають в обробітку до 30 га землі;

сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.

З обласного бюджету кошти виділяються на такі напрямки:

часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання, технологічного обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції;

бюджетна дотація за утримання телиць у віці з 12 до 15 місяців;

компенсація вартості придбаного високорепродукційного, сертифікованого насіння нішевих культур (жито, гречка, просо, кмин, сочевиця) та лікарських культур вітчизняного виробництва.

Перелік документів, необхідний для участі в конкурсі, визначений Порядком використанням коштів, передбачених в обласному бюджеті для підтримки Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки затверджений наказом обласної військової адміністрації від 21.11.2022 року №483/2022-н.

Крайній термін подання заявок до 13 грудня 2023 року.

Документи для участі в конкурсі приймаються за адресою:

м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин облдержадміністрації, каб.314.

Довідки за телефоном: (0382) 79-49-00.

попередня статтяУ Польщі шукачі притулку з України можуть отримати консультації на гарячій лінії МОМ
наступна статтяУ межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 29 302 пільгових кредитів на 117,4 млрд грн