Культура в умовах війни: світ має знати правду

Заклади культури Хмельницької обласної ради працюють в умовах війни та боряться проти російської пропаганди. На постійній основі на базі закладів проходять заходи, які спрямовані на висвітлення ситуації на фронті та в окупованих містах, успіхи української армії, висвітлюють історії людей, які тікають від війни.

Зокрема, у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація науково-популярного видання Ярослава Сумишина «Польська ідентичність та російське самодержавство. Подільський зріз».

На захід були запрошені науковці, краєзнавці, представники Хмельницького обласного відділення спілки поляків України, переселенці зі Слов’янська, бібліотечні фахівці. Присутні ставили запитання автору, ділилися враженнями. Своє бачення і побажання щодо видання висловили науковці Віктор Адамський, Валерій Дячок, краєзнавці Володимир Захар’єв, Павло Хорошенюк, голова Хмельницького обласного відділення спілки поляків України Франц Міцінський.

Автор зазначає, що основна ідея твору – на прикладі Поділля здійснити аналіз політики російської самодержавної влади ХІХ століття щодо знищення польської ідентичності як цивілізаційного світогляду. У своєму творі Ярослав Сумишин детально охарактеризував, як Росія на урядовому рівні боролася з католицькою церквою, польськими школами, поширенням «непозволительной» літератури, національною символікою, вдаючись до дискримінації за національною та конфесійною ознаками.