Курган в Маліївцях манить майбутніх археологів

Минулого тижня в рамках археологічної практики у Маліївцях розпочала свою роботу об’єднана археологічна експедиція Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Археологічні дослідження розпочалися під егідою комунального закладу культури обласної ради «Малієвецького обласного історико-культурного музею» з ініціативи директорки музею Анастасії Донець.

За її словами, курган в Маліївцях – пам’ятка археології, і наразі тут проводяться археологічні дослідження.

«У нього вигідне розташування – одразу біля дороги, отже, результати розкопок і музеєфікація об’єкту стануть підсиленням туристичного потенціалу Малієвець. Ми надзвичайно щасливі, що маємо в музеї достатню матеріальну базу, щоб студенти і наукові керівники могли у нас перебувати під час археологічної практики», – зазначила Анастасія Донець.

В останню ніч перед початком робіт відбулося посвячення студентів у археологи, палили багаття на кургані – просили древні світи відкрити свої таємниці в ім’я науки. Ритуал, звісно, вигаданий, але це було неймовірно. Студенти запам’ятають цю посвяту на все життя. А хтось із них, можливо, стане професійним археологом.

За інформацією Малієвецького обласного історико-культурного музею

попередня статтяСімʼї полонених та зниклих безвісти отримуватимуть сповіщення від Координаційного штабу в Дії
наступна статтяБакота – місце реабілітації військових