Механізм підтримки ОСББ: приклад револьверного фонду

10

28 листопада 2019 року у м. Хмельницький відбувся міжрегіональний Форум «Фінансування енергоефективних заходів для ОСББ за принципом «револьверного фонду». Організаторами Міжрегіонального Форуму є спільний проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), Агенція регіонального розвитку Хмельницької області та ГО «Хмельницька обласна асоціація ОСББ».

Основна мета Форуму – зібрати представників міської влади, співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків.

Участь у заході взяли експерти та делегації із понад 10 областей України, представники органів місцевого самоврядування, представники ОСББ та громадських організацій.

У рамках роботи Форуму розглядаються:

  • юридичні передумови роботи «револьверного фонду», порівняльний аналіз варіантів його діяльності;
  • практичний досвід діяльності «револьверних фондів» на базі комунального підприємства, громадської організації та Асоціації ОСББ;
  • «револьверний фонд» як механізм підтримки ОСББ у впроваджені заходів з енергоефективності в багатоквартирних будинках за програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності.

Під час Форуму було підписано Меморандум про співпрацю між громадською організацією «Агентство економічного розвитку» та громадською організацією «Хмельницька обласна асоціація голів правління об’єднань співвласників багатоквартирних будинків»  про налагодження тісної співпраці та консолідації зусиль, які спрямовані на створення Револьверного фонду у межах Хмельницької області. Меморандум створить сприятливі умови для підтримання ініціатив щодо впровадження заходів з енергоефективності, мотивації співвласників багатоквартирних будинків до створення ОСББ, підтримки заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будинків в житловому секторі.

За детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до пана Вячеслава Третяка, регіонального координатора ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Хмельницькій області за номером 066-7120198, 067-3830149 або  vyacheslav.tretyak@undp.org.

Довідково:

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) – впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект підтримує створення ОСББ по всій території України, надає консультації та проводить навчання з тематики створення та управління ОСББ. За два роки діяльності (жовтень 2018 0 2020) проект створить 2000 ОСББ та підтримає 4000. Більше про проект HOUSES  можна ознайомитися за посиланням http://bit.ly/2OpYSGo  

Під «револьверним фондом» розуміють грошовий фонд, із якого надаються позики на певні цілі (наприклад, на впровадження енергоефективних заходів), і в міру погашення старих позик видаються нові. Також револьверним фондом можуть називати юридичну особу, яка такий грошовий фонд адмініструє.