Михайло Загородний: Вміле формування місцевих бюджетів та ефективне управління фінансовими ресурсами – гарантія успішного розвитку громади

25 жовтня в Будинку рад відбулося засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування в Україні, організоване регіональним відділенням Асоціації міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за фінансової підтримки USAID.

Головував на засіданні голова регіонального відділення АМУ, Славутський міський голова Василь Сидор. Тема заходу – «Особливості формування бюджету на 2019 рік».

У засіданні  регіональної платформи взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, народний депутат України Сергій Мельник, керівники структурних підрозділів ОДА та обласної ради, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, консультанти регіонального відділення АМУ.

Відкриваючи захід, Василь Сидор підкреслив, що регіональна платформа є майданчиком для конструктивного обговорення найпроблемніших питань, які потрібно донести до парламенту через народних депутатів від Хмельниччини. За словами Василя Сидора, значна кількість напрацьованих на засіданнях питань, які, зокрема, стосуються формування місцевих бюджетів, знайшли вирішення у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету за активного сприяння народного депутата Сергія Мельника. До прикладу, спрямування субвенції на потреби мешканці 30-ти кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС та інші не менш важливі питання.

Голова обласної ради Михайло Загородний відзначив роль регіонального відділення Асоціації міст у процесах життєдіяльності області, формуванні дієздатних громад.

Михайло Васильович звернув увагу, що, на жаль, деякі громади не спромоглися цьогоріч освоїти вже навіть отримані з держбюджету кошти.

Посадовець зазначив, що від вмілого формування місцевих бюджетів та ефективного управління фінансовими ресурсами залежить успішний розвиток будь-якої громади. Плануючи видатки, варто ефективно визначати правильні пріоритети економити фінансові ресурси, зокрема й за рахунок енергозбереження. А подібні засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування, які проводить Асоціація міст України є своєрідним навчанням не лише для очільників міст, а й сільських, селищних та міських голів об’єднаних територіальних громад, які мають повноваження прямих міжбюджетних відносин.

За словами очільника обласної ради, обласний бюджет 2019 року має бути реалістичним і сприяти ефективному виконанню програми соціально-економічного розвитку області.

Народний депутат України Сергій Мельник детально зупинився на особливостях формування бюджету області, законодавчих змінах фінансування соціальної сфери. Народний депутат переконаний, що реформи різних галузей мають відбуватися збалансовано.

Заступник начальника Департаменту фінансів ОДА Олексій Петричук розповів учасникам заходу про особливості формування місцевих бюджетів, розподіл додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на утримання закладів освіти та охорони здоров’я із врахуванням інтересів органів місцевого самоврядування.

Окрім того, на засіданні обговорили питання забезпечення справедливого розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг комунальної власності у населених пунктах.

Керівники громад аналізували власні ресурси, джерела доходів та розповіли про ризики, які виникають через недосконалість законодавства.

Активну участь в обговоренні порушених питань взяли народний депутат України Сергій Мельник, Старокостянтинівський міський голова Микола Мельничук, сільський голова Маківської об’єднаної територіальної громади Анатолій Кушнір та інші.

 

попередня статтяУспіхи Хмельниччини на арені інноваційних проектів
наступна статтяВідбулося засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів