Мінцифра презентує інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки для дітей та батьків

До Дня захисту дітей на оновленій платформі Дія.Освіта з’явилася серія освітніх матеріалів, які допоможуть батькам захистити своїх дітей та нагадати про правила поведінки в мережі.

Майже 50% підлітків зіткнулися з кібербулінгом, а 75% підлітків зазначили, що саме соціальні мережі є основними платформами для онлайн-цькування — про це свідчить ЮНІСЕФ в Україні. Така статистика є ознакою того, що вміння відстояти власні інтереси в мережі — ключова навичка сучасного суспільства як для дітей, так і для їхніх батьків.

Симулятор «Онлайн-безпека для дітей»

Інтерактивний симулятор дозволяє дітям зануритися в реальні ситуації та самостійно їх вирішити. Наприклад, що робити, якщо незнайома особа зв’язується з дитиною та просить вчиняти якісь дії? Як зробити свій гаджет безпечним? Як захистити сторінки в соціальних мережах? Відповіді на ці та інші запитання з онлайн-безпеки — у симуляторі.

Симулятор «Онлайн-безпека для підлітків»

У цьому симуляторі зібрана інформація про головні загрози мережі, з якими може зіткнутися підліток як активний користувач інтернету. Хто такий булер? А кібербулер? Як реагувати на тролінг (і чи варто взагалі)? Як розпізнати онлайн-шахрая? Симулятор нагадає підліткам, як корисно й безпечно проводити час в онлайні.

Симулятор «Онлайн-безпека для батьків» 

Симулятор допоможе батькам грамотно ознайомити дитину з правилами безпеки в інтернеті. Змодельовані ситуації нагадають, як розмовляти з дітьми про приватність, небажані контакти та захист у мережі.

Усі три симулятори створені за підтримки громадської організації МІНЗМІН — експерти поділилися своїми рекомендаціями щодо захисту дітей у цифровому середовищі:

Знати про потенційні підводні камені мережі — це перший крок до уникнення неприємностей в інтернеті. Проте якщо батьки відповідально інформуватимуть дитину про загрози, шанси з ними зіткнутися будуть меншими.