Михайло Загородний: «Балансові комісії – це барометр діяльності закладів обласної комунальної власності»

В обласній раді комунальні заклади завершили звітувати про свою минулорічну діяльність.

Сьогодні під керівництвом Михайла Загородного відбулося останнє засідання комісії з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів соціального захисту населення – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області за 2016 рік.

Члени комісії, серед яких перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату облради, Департаментів соціального захисту населення, фінансів, економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, проаналізували показники роботи закладів за минулий рік.

Цікавили членів комісії й перспективи розвитку та завдання на поточний рік. Особлива увага зосереджувалася на здійсненні заходів щодо заощадливості енергоносіїв та теплопостачання, передбачення капітальних видатків обласного бюджету з метою забезпечення належних умов для перебування підопічних. За результатами заслуховування звітів, діяльність усіх установ освіти обласної комунальної власності члени комісії визнали задовільною. Окрім того, деякі керівники та бухгалтери отримали суттєві рекомендації щодо удосконалення діяльності соціальних закладів.

Михайло Загородний вважає проведення подібних засідань необхідним для визначення критеріїв діяльності того чи іншого керівника комунального закладу.

«В умовах обмеженого фінансування на перший план виходить вміння та бажання керівника працювати менеджером і господарником, – впевнений очільник області. – І якщо ми бачимо це бажання, то, безперечно, стараємося допомогти. Звичайно, фінансового ресурсу в обласному бюджеті для задоволення усіх нагальних потреб соціальних закладів не вистачить. Однак, кожен керівник має навчитися оптимізовувати витрати, залучати позабюджетні надходження. Разом з тим, налагоджувати ефективну співпрацю з керівництвом об’єднаних територіальних громад, в межах яких знаходяться будинки-інтернати, з метою перспективного й належного функціонування цих закладів».

Зараз в управлінні обласної ради знаходиться 120 підприємств, установ та організацій комунальної форми власності. Зокрема, 14 госпрозрахункових підприємств, 25 закладів освіти, 36 закладів, установ охорони здоров’я, 31 заклад соціального захисту населення та 14 закладів культури.

попередня статтяОгляди художньої самодіяльності – на Дунаєвеччині
наступна статтяЩе 2 об’єднані територіальні громади Хмельниччини отримають фінансування на створення ЦНАПів