Можливість отримати психологічну допомогу у сімейного лікаря збережеться і в 2024 році

У наступному, 2024 році, продовжить дію пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», запроваджений НСЗУ два місяці тому. Прийняття пакету було зумовлено тим, що все більше українців в умовах повномасштабної війни потребують психологічної допомоги. За результатами  поданих заявок, 798 медзакладів України вже очікують відповідний проєкт договору від НСЗУ.

За пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» пацієнт (дорослий або дитина) може безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. Зокрема, в межах згаданого пакета сімейний лікар, педіатр чи терапевт може:

  • провести оцінку психічного стану пацієнта,
  • надати медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами психіки,
  • здійснювати фармакологічні й психосоціальні втручання, у т. ч. надавати короткострокову психологічну допомогу тощо.

Слід зазначити, що однією з умов контрактування на наступний рік за пакетом є збільшена кількість працівників медзакладу, які пройшли спеціальне навчання з ведення психічних розладів (зокрема, отримали сертифікат про проходження курсів «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP»). Так, щонайменше 70 % лікарів та щонайменше 35 % сестер медичних (братів медичних), які працюють за основним місцем роботи в цьому медзакладі, повинні пройти навчання й мати відповідний сертифікат.

Перевірити, чи є ваш медзаклад серед тих, що надають першу психологічну допомогу, можна на інтерактивній мапі або запитавши про це в операторів гарячої лінії НСЗУ за номером 16-77.

Джерело: МОЗ

попередня статтяУАРОР підписала Меморандум про співпрацю з БО «Фонд «Енергетична дія для України»
наступна статтяУряд ухвалив низку постанов для додаткової соціальної підтримки громадян під час війни