На Хмельниччині середньоденний розмір допомог від Фонду соціального страхування України за лікарняними зріс майже на 23 %

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» забезпечує в повному обсязі гарантії працюючих громадян області щодо їх соціального захисту та здійснює виплати матеріального забезпечення (зокрема, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, у т. ч. в разі ізоляції від COVID-19, вагітністю та пологами) застрахованим особам, а також окремі виплати потерпілим (членам їх сімей) за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

«Сума компенсації втраченого доходу за час хвороб, травм або догляду за хворим членом родини від Фонду соціального страхування України залежить від тривалості страхового стажу і середньої заробітної плати працівника», – зазначає начальник управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський. – «За підсумками червня на Хмельниччині спостерігається найбільше в Україні зростання середньоденного розміру допомоги по тимчасовій втраті працездатності. У червні поточного року відносно червня 2020-го середньоденний розмір допомог за лікарняними в області зріс на 22,9 відсотків та склав 339,2 грн проти 276 грн у минулому році».

В цілому в Україні середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності у червні 2021 року склав 371,9 грн проти 328,3 грн за той же місяць минулого року. Зростання середньоденної суми допомоги склало 13,3 відсотка.

У розрізі регіонів зазначений показник в червні сягав від 282,2 грн на Вінниччині і до 446,9 грн у Києві.

Збільшення розміру компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному пов’язано з ростом середньої заробітної плати в Україні.

За оперативною інформацією протягом першого півріччя поточного року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області прийнято від страхувальників та опрацьовано заяв-розрахунків для надання матеріального забезпечення згідно 68,3 тис. листків тимчасової непрацездатності. За компенсацією втраченого заробітку звернулось 48,7 тис. працівників області. Загалом вони провели на лікарняному понад 862,9 тис. днів.

У зазначений період відділеннями управління профінансовано надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності на загальну суму 220,3 млн гривень.

Зокрема, профінансовано допомоги:

  • по тимчасовій втраті працездатності – 172,7 млн грн ( у тому числі в разі ізоляції від COVID-19 – 0,3 млн. грн);
  • у зв’язку із вагітністю та пологами – 44,1 млн грн;
  • на поховання – 0,6 млн грн;
  • по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання – 2,9 млн гривень.

Звертаємо увагу, дата фінансування допомог від Фонду соціального страхування України прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівнику. Слідкувати за станом надання матеріального забезпечення застраховані особи можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund.

За матеріалами управління виконавчої

дирекції Фонду в Хмельницькій області

попередня статтяКонкурс малих грантів для громад DREAMactions 4.0. Якісні зміни не потребують великих грошей
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!