На Хмельниччині стартував проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь в установчій зустрічі щодо початку реалізації проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», яка відбулася сьогодні, 18 квітня, у місті Хмельницькому за участі керівництва обласної військової адміністрації, обласної служби дітей, обласного центру соціальних служб, очільників територіальних громад та представників соціальних служ тергромад.

Офіційно метою цього Проєкту є покращення якості надання послуги патронату та її доступності для вразливих сімей з дітьми, надаючи альтернативу інтернатним закладам. Тобто Проєкт надає можливість прихистити дітей, які тимчасово не можуть перебувати зі своєю родиною з тих чи інших причин. Причому дуже часто це не сироти, а діти, яких батьки віддають до інтернатів через бідність. Ця проблема набирає особливої актуальності сьогодні, у час війни та масової міграції вимушених переселенців.

У своєму вітальному слові голова обласної ради Віолета Лабазюк подякувала  Партнерству «Кожній дитині», яке допомагає зберегти родину дітям, сприяє захисту її прав, відзначивши важливість порушеної тематики проєкту, особливо, попри всі виклики, в непростих реаліях сьогодення, адже українські діти – це наше майбутнє.

«Старт Проєкту є важливою подією для нашої області, в рамках якого на конкурсних засадах обрано 13 територіальних громад Хмельницької області. Саме ці пілотні громади отримають підтримку для пошуку та відбору кандидатів у патронатні вихователі, а також інформаційну, консультативну та психологічну підтримку батькам та їхнім дітям, підвищать професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей та інших фахівців з соціальної роботи, які працюють з соціально незахищеними верствами населення – сказала Віолета Олександрівна. – Обласна рада є власником низки освітніх закладів, де виховуються діти з вразливих родин. Систематично відвідуючи ці заклади ми звертаємо увагу на те, що кожна дитина потребує індивідуального батьківського піклування. Переконана, що реалізація Проєкту у пілотних громадах дасть можливість отримати сім’ям всебічну стабільну підтримку щодо захисту прав дітей – на виховання в родині. Оскільки дитині для повного та гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному середовищі, в атмосфері щастя, любові та розуміння».

Презентували проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» представники міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині», які зазначили, що Хмельниччина ввійшла у трійку областей по кількості відібраних у проєкт територіальних громад, які матимуть можливість реалізувати нові можливості для надання постійної підтримки дітям, які цього вкрай потребують.

У рамках Проєкту передбачається матеріальна підтримка багатодітних сімей, які виховують дитину з інвалідністю, опікунських, прийомних, патронатних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

На установчій зустрічі представлені пілотні громади – Дунаєвецька, Новодунаєвецька, Чемеровецька, Антонінська, Городоцька, Волочиська, Летичівська, Меджибізька, Розсошанська, Теофіпольська, Ярмолинецька, Сахновецька і Шепетівська та визначені подальші кроки реалізації Проєкту, який професійно допомагає сім’ям, громадам, державі забезпечувати право кожної дитини жити та виховуватися у сприятливому сімейному середовищі.

Територія безпеки для дитини, тимчасовий прихисток, гостювання у професійних вихователів. А ще — людяність і соціальна відповідальність громад. Це все — про сімейний патронат, який розвиватимуть тепер і на Хмельниччині.

Патронатні сім’ї прийдуть на допомогу соціальним службам, коли обставини змушуватимуть вилучати дитину з сім’ї. Професійні вихователі, яких готуватиме Проєкт, піклуватимуться про моральний стан та здоров’я дитини, поки з її батьками працюватимуть соціальні служби.

Надійними партнерами Проєкту на обласному рівні та в територіальних громадах стануть служби у справах дітей, центри соціальних служб, центри зайнятості та їх філії, регіональні медіа.

Довідка.

МБО «Партнерство «Кожній дитині» – міжнародна благодійна організація, що сприяє реформуванню системи забезпечення прав дитини та розвитку соціальних послуг для вразливих сімей і дітей в Україні з 1998 року. Організація професійно допомагає сім’ям, громадам, державі забезпечувати право кожної дитини жити та виховуватися у сприятливому сімейному середовищі.

Партнерство «Кожній дитині» використовує інноваційні соціальні технології і послуги для допомоги сім’ям та дітям, розвитку соціальних послуг, підвищення компетентності фахівців, які працюють в інтересах дітей та сприяння удосконалення соціальної політики у відповідності до Конвенції ООН про права дитини.

Тож у своїй діяльності організація:

  • Докладає всіх зусиль, аби кожна дитина могла скористатися своїм правом на сім’ю, а дітей в інтернатних закладах ставало все менше і менше;
  • Допомагає мамам і татам подолати труднощі, щоб дати можливість дітям жити і виховуватися в сім’ях;
  • Заохочує молодь до активної участі в житті громади;
  • Підвищує професіоналізм спеціалістів, які працюють в інтересах дітей та молоді.

Партнерами у реалізації проєктів є центральні та регіональні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, наукові установи, заклади вищої освіти, міжнародні та місцеві неурядові організації.

попередня статтяДо Дня пожежної охорони – підтримка з гуманітарного штабу обласної ради
наступна статтяЩо ви знаєте про писанку?