На Кам`янеччині запрацювало сучасне відділення стаціонарного догляду для людей похилого віку та осіб з інвалідністю

Одним із пріоритетних напрямків у роботі обласної ради є підтримка закладів комунальної власності та створення на базі них належних умов для комфортного проживання підопічних.

29 вересня на базі Китайгородського будинку-інтернату запрацювало Староушицьке відділення стаціонарного догляду, яке розраховане на 80 ліжкомісць і призначене для проживання внутрішньо переміщених осіб з територій, на яких проводяться бойові дії. Перші мешканці відділення поступили з м. Оріхів Запорізької області, м. Лисичанськ Луганської області та м. Курахове Донецької області.

У заходах з нагоди відкриття відділення взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її перший заступник Володимир Гончарук, голова обласної військової адміністрації Сергій Гамалій та його перший заступник Володимир Юр`єв, голова Староушицької територіальної громади Анатолій Тимчук та депутат обласної ради Ігор Гай. У тісному родинному колі, яким для 35 вихованців з різних куточків країни став персонал закладу, лунали побажання миру та перемоги нашій Україні в протистоянні з агресором.

Переселенці й досі не можуть оговтатись  від пережитих на Сході країни подій, коли замість мирного ранку лунає гучна сирена, а через хвилину вже чути страшні вибухи. Тому, коли вперше потерпілі від війни  потрапили до стін закладу соціального спрямування, зазначає директор Наталія Базюк, вони були приємно вражені чуйністю медперсоналу та готовністю прийти на допомогу. Саме з такою метою й був створений цей заклад, аби люди, які відчули на собі всі жахи цієї війни, отримали нашу підтримки та були у безпеці.

У своєму вітальному слові Віолета Лабазюк зазначила:”Декілька місяців тому на цій території ми бачили установу, яка потребувала проведення  капітальних ремонтних робіт та залучення значного фінансового ресурсу. Сьогодні це сучасний заклад соціального спрямування, з просторими кімнатами, укомплектованими якісним медичним обладнанням кабінетів реабілітації, сучасною матеріально-технічною базою та перспективними планами на майбутнє. Від імені усього депутатського корпусу обласної ради та особисто від себе хочу подякувати голові громади, керівнику та працівникам закладу за підтримку, щоденну працю задля розвитку та розбудови рідної Хмельниччини“.

Грамотою обласної ради та цінним подарунком Віолета Олександрівна нагородила голову Староушицької територіальної громади Анатолія Тимчука. Окрім того, на потреби закладу та вихованців  було передано телевізор.

Також у рамках урочистої події представники обласної влади привітали з 75-літнім ювілеєм Валентину Евазарівну Фомічову – переселенку з міста Лисичанськ, яку як і багатьох інших земляків “визволили” кляті окупанти. Через влучання снаряду жінка залишилась без ноги й тепер прикута до інвалідного візка, проте ці страшні наслідки війни не зламали її міцний дух та віру у перемогу нашого народу.

Ознайомившись з матеріально-технічною базою закладу, оглянувши умови проживання пацієнтів, поспілкувавшись з керівником та працівниками установи, представники влади дійшли висновку, що у відділенні створено належні умови для проживання внутрішньо переміщених осіб, налагоджено побут, медичне обслуговування, індивідуальний підхід. Підопічні забезпеченні м’яким і твердим інвентарем, раціональним чотириразовим харчуванням, лікарськими засобами, виробами медичного призначення.

Значну допомогу у вигляді м’якого інвентарю, засобів особистої гігієни, продукції сантехнічного призначення, кухонного посуду, дезінфікуючих засобів відділенню надали громадська організація Товариства Червоного Хреста України, обласна база спеціального медичного призначення та громадська організація «ЖАР».

Піклуватись про людей, які на схилі років лишились без родинної підтримки, – наше головне завдання, – вважає Віолета Лабазюк.

  

 

 

попередня статтяДо уваги роботодавців: як подати звіт №3-ПН про вільні робочі місця?
наступна статтяЗмінено умови та розширено напрямки використання грантових коштів