На Хмельниччині Президент оглянув проекти «Великого будівництва» та зустрівся з представниками туристичної галузі

У другий день візиту на Хмельниччину Президент України Володимир Зеленський ознайомився з перебігом капітального ремонту автомобільної дороги М12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка, що здійснюється в межах програми «Велике будівництво».

Загалом протяжність автошляху в області становить 140,7 км. З них цьогоріч заплановано оновити 56 км за кошти держбюджету та ще 41 км – у межах проекту з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Як зазначив голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков, дорога М12 – це частина міжнародного коридору GО Highway, який іде до Одеси. Але якщо говорити про Хмельницьку область, то в цьому році заплановано зробити всі необхідні 100 км.

Також очільник Укравтодору повідомив, що цьогоріч планується повністю завершити ремонт дороги від Хмельницького до Кам’янця-Подільського.   Наразі всі роботи йдуть згідно з планом. Капітальний ремонт паралельно ведуть чотири підрядники на восьми ділянках. Водночас поточний середній ремонт триває на п’яти ділянках, по всій протяжності яких уже влаштовано нижній шар асфальтобетонного покриття.

Володимиру Зеленському розповіли, що у 2020 році в Хмельницькій області було заплановано оновити 208,8 км доріг державного значення та 137 км – місцевого значення. На це передбачено 6,1 млрд грн. Однак Президент попросив зробити додаткові ділянки, відтак протяжність відремонтованих доріг державного значення має сягнути 230 км.

Володимир Зеленський зауважив, що на місцевому рівні мають бути насамперед відновлені та побудовані дороги, які ведуть до лікарень, опорних шкіл та дитсадків.

Глава держави також ознайомився з планами реконструкції аеропорту «Хмельницький». Летовище не працює 20 років і перебуває в незадовільному стані. Планується, що аеропорт використовуватимуть як вантажний хаб. Для реконструкції злітно-посадкової смуги необхідно 1,5 млрд гривень.

Президент запропонував обговорити питання реконструкції аеропорту з логістичними компаніями, які зацікавлені в авіаперевезеннях.

«Може бути міжнародний вантажний коридор», – сказав Глава держави.

Крім того, Президент підтримав ухвалення змін до законодавства, які допоможуть залучити додаткове фінансування для будівництва доріг в Україні.

У межах робочої поїздки до Хмельницької області Президент України Володимир Зеленський позапланово відвідав один з гуртожитків Хмельницького національного університету, де станом на початок року навчалося понад 7,5 тисяч осіб. Всього заклад вищої освіти має п’ять гуртожитків, які розраховані на 2500 місць.

Глава держави особисто перевірив, у яких умовах проживають студенти. Зокрема, оглянув кухню, житлові та душові кімнати, а також тренажерний зал, який студенти відремонтували власноруч.

Після зустрічі з очільниками закладів вищої освіти 2 червня Президент вирішив включити зведення та ремонт гуртожитків у програму «Велике будівництво» задля забезпечення комфортних умов проживання студентів.

«Це непоганий гуртожиток, порівняно з тими, які я бачив. Видно, що мешканці утримують його в порядку. Нам потрібна програма створення сучасних якісних гуртожитків по всій країні», – сказав Володимир Зеленський після відвідання гуртожитку у Хмельницькому.

У рамках робочої поїздки у Кам’янці-Подільському на території Кам’янець-Подільської фортеці Президент зустрівся з представниками туристичної галузі.

Під час зустрічі Володимир Зеленський повідомив, що поставить завдання Міністерству закордонних справ розглянути можливість лібералізації візового режиму для іноземців, які відвідують Україну з туристичною метою.

На думку Президента, скасувати візи можна для громадян Китаю, Австралії, Нової Зеландії чи арабських країн, які приїжджають в Україну як туристи.

«Треба лібералізувати візову політику: якщо країни скасовують візи для українців, які приїжджають до них, – ми для них скасовуємо. Нам треба конкурувати за туриста», – сказав Володимир Зеленський.

За оцінками туроператорів, іноземець за день витрачає 120-150 доларів і в середньому перебуває в Україні три-чотири дні.

Президент закликав представників галузі разом попрацювати над тим, щоб зацікавити іноземних туристів відвідати унікальні місця в нашій країні.

«Є речі в Україні, яких немає в інших країнах, на які хочеться подивитися й показати їх західному туристу. Що ми можемо зробити просто цього літа, щоб привабити іноземного, західного туриста, який привозить гроші?» – зазначив він.

Глава держави також наголосив, що наразі через пандемію коронавірусу та закриття кордонів з’явилися можливості для розвитку внутрішнього туризму, і українська влада має намір працювати над збільшенням туристичної привабливості України.

«Через коронавірус ми бачимо, що внутрішній туризм в Україні може бути дуже популярним. Питання – що може зробити влада для внутрішнього туризму», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент запропонував визначити в кожній області України «туристичний магніт» – об’єкт, який могли б розвивати влада та бізнес, щоб привабити туристів.

«Моя логіка була дуже проста: зробити історію «магнітів» у кожній області. Десь щось стоїть недобудоване, десь треба заново побудувати. Це ваш бізнес. Ми зацікавлені, щоб він розвивався та наповнював бюджет», – пояснив Глава держави.

Представники туристичної галузі зазначили, що сьогодні справді відкрилося безпрецедентне вікно можливостей для розвитку внутрішнього туризму. Але часу для цього обмаль.

Глава держави запропонував визначити конкретні кроки, які можна швидко зробити для стрімкого збільшення туристичної привабливості України.

Учасники зустрічі зауважили, що Україна – дуже красива країна і є привабливою для подорожей, але потрібно зламати стереотип, що подорожувати Україною – немодно. Тому серед основних завдань – започаткування медіакампанії з популяризації туризму в Україні.

Крім того, представники галузі зазначили, що в нашій країні обмаль хороших готелів, і доцільним було б запровадження цільових пільгових кредитів під будівництво готелів та резортів. Також порушувалося питання запровадження пільгової ставки ПДВ для туристичної галузі.

Глава держави виступив за розробку концепції розвитку туристичної галузі України.  

попередня статтяОперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19
наступна статтяЗ нагоди Дня журналіста