На контролі – ефективність використання майна комунальної власності

17 лютого під головуванням Івана Гладуняка відбулося засідання постійної комісії з питань управління комунальною власністю та приватизації.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк та її заступники Володимир Гончарук, Валентин Соколюк та Тетяна Зеленко.

Під час розгляду організаційних питань було обрано заступником голови комісії Галину Мельник, а секретарем – Михайла Бойка.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк поінформувала членів комісії про те, що з метою ефективного використання комунальна майна на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області здійснюються ряд перевірок, у тому числі із залученням незалежних аудиторів.  Як наслідок, було виявлено ряд значних порушень в діяльності обласної фірми «Фармація» та обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, про що повідомлено правоохоронні органи.

Тому, за словами голови, з метою ефективного управління комунальним майном зараз стоїть гостра необхідність проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств і закладів комунальної власності.

Під час розгляду членами комісії питання «Про Перелік об’єктів малої приватизації (окреме майно) спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підлягають приватизації у 2021 році» було заслухано інформацію про майно, яке на даний час не використовується об’єктами спільної власності та може бути виставлено на аукціон. Окрім того, комісією рекомендовано сформувати концептуальні підходи до визначення критеріїв та принципів, за якими буде формуватися перелік об’єктів приватизації. При цьому необхідно провести ґрунтовний аналіз роботи діючих закладів комунальної власності, її ефективність та доцільність збереження у мережі комунальних закладів області тих чи інших установ.

Члени комісії заслухали інформацію директора КП «Аеропорт Хмельницький» Валерія Сороки про результати роботи підприємства за минулі роки та визначення основних напрямків, що заплановані у 2021 році у рамках Програми відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки. Звернуто увагу на необхідності визначення пріоритетності та раціональності забезпечення фінансування даної програми з метою досягнення очікуваного результату. Одночасно, адміністрація аеропорту повинна забезпечити порядок на території та дотримання правил і безпеки польотів літаками малої авіації.

Розглянули члени комісії звернення директора КЗК «Хмельницький обласний краєзнавчий музей» щодо необхідності проведення капітального ремонту з реконструкцією будівлі за адресою: м.Хмельницький, вул.Проскурівська, 79, та потреб фінансування цих робіт. Дане питання потребує вивчення щодо наявності статусу у цієї будівлі як пам’ятки культури, відтак визначення обсягу необхідного фінансування на розробку проектно-кошторисної документації з метою пристосування його до потреб обласного краєзнавчого музею та подальшого прийняття рішення.