На контролі обласної ради – діяльність закладів соціального захисту

Тривають перевірки комунальних закладів обласної ради. За дорученням голови обласної ради Віолети Лабазюк уповноваженими особами здійснено моніторингові виїзди до Вереміївського і Лісоводського будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Соціальний захист – є  одним із пріоритетних напрямів роботи обласної ради. Адже забезпечення гідних умов перебування та якісним харчуванням усіх громадян, які перебувають в будинках-інтернатах або спеціальних школах, є безпосереднім обов’язком кожного керівника такого комунального закладу.

У Вереміївському будинку-інтернату для громадян похилого віку та дітей-інвалідів на сьогодні проживає майже півсотні підопічних, половина яких – особи з інвалідністю. На сьогодні в закладі розпочато ремонтні роботи, аби замінити пластикову оббивку в коридорах. На ці потреби з обласного бюджету виділено 400 тисяч гривень. Щодо  діяльності закладу, то особливих порушень не виявлено, працівники дотримуються санітарно-гігієнічних вимог. За висновками моніторингової групи на складі також розбіжностей не виявлено. Під час спілкування із директором будинку-інтернату  Світланою  Побережною надано загальні рекомендації щодо подальшої роботи та недопущення порушень у фінансово-господарській діяльності.

У Лісоводському  будинку-інтернаті для громадян похилого віку та дітей-інвалідів було проведені контрольно-ознайомчі заходи. Під час огляду харчоблоку та інших приміщень виявлено, що меню не затверджено, на харчових зразках відсутня дата проби, лишки по деяких медпрепаратах, на промисловому складі ведуться лише оборотні відомості, журнали складського обліку відсутні і залишки щоденно не виводяться. І хоч на складі продуктів журнал складського обліку є, але встановлена нестача риби хек в кількості 42 кг і соку по 1,9 л в пакетах всього 117 літрів.  Крім того, в уповноважених осіб виникли сумніви щодо добросовісного постачання харчових продуктів. За результатами виїзду були відібрані відповідні пояснення, а директору закладу Олена Маринчук оголошено догану.

Як зазначає голова обласної ради Віолета Лабазюк, аудиторські перевірки триватимуть надалі, оскільки це дає можливість проаналізувати не лише  показники фінансово-господарської діяльності, а й на місці ознайомитися з повсякденним функціонуванням комунальних закладів та реально оцінити стан справ цих закладів.