Національна академія Державної прикордонної служби України відзначає 28-у річницю з дня створення

Літопис одного із найпрестижніших вищих навчальних закладів країни – Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького бере початок 14 грудня 1992 року. І уже сьогодні на стройовому плацу відбулось урочисте шикування персоналу з нагоди 28 річниці з дня створення закладу. За дорученням голови обласної ради Віолети Лабазюк офіцерський склад академії привітав голова громадської ради при облдержадміністрації Сергій Ковальчук.

Ректор академії генерал-майор Олександр Луцький довів вітання Голови прикордонного відомства генерал-майора Сергія Дейнека. «За минулі роки академія виросла у великій, авторитетний освітній та науковий центр. Здобутий досвід дає вам змогу гідно виконувати поставлені завдання у справах підготовки фахівців прикордонників та виховання молоді», — зазначив Голова Держприкордонслужби у своєму зверненні. Олександр Луцький подякував колективу навчального закладу, науково-педагогічному складу, офіцерам, сержантам, солдатам, працівникам та ветеранам за професійне виконання обов’язків: «Ми створили прекрасний колектив. Нам вдалося побудувати добротну навчально-матеріальну базу, яка дозволяє готувати офіцерів професіоналів. Нам є чим гордитися, у нас є суттєві досягнення». Також ректор академії закликав вшанувати хвилиною мовчання пам’ять тих випускників академії, які віддали життя за незалежність та територіальну цілісність України.
Привітати персонал навчального закладу зі святом прийшли очільники області та міста, керівники силових структур Хмельниччини та інші почесні гості. На адресу колективу навчального закладу пролунало багато теплих слів та щирих побажань.
Кращі офіцери та працівники з нагоди Дня створення академії були нагороджені відзнаками, грамотами та цінними подарунками.
У 1992 році було створено кафедру прикордонної служби та оперативного мистецтва Прикордонних військ України. Це стало фундаментом для створення вищого навчального закладу з підготовки охоронців державного кордону. За цей час прикордонний виш підготував майже 11 тисяч офіцерів-прикордонників. Змінилась матеріально-технічна база, збільшилась кількість викладачів, виріс науковий потенціал, постійно вдосконалюється підхід до навчання та виховання нових поколінь курсантів. В академії вже багато серйозних досягнень, та попереду нові вершини, нові звершення!
За  матеріалами НАДПСУ

 

попередня статтяВідеотрансляція другого пленарного засідання першої сесії обласної ради VIII скликання
наступна статтяУ Хмельницькому рятувальники та громада міста вшанували ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи