Національно-патріотичний дух змагань – Кубку області з пішохідного туризму “Північ Хмельниччини”

Протягом трьох днів, від 24 до 26 лютого, у Великорешнівському навчально-виховному комплексі туристсько-оздоровчого клубу “Горизонт” Старокостянтинівського району відбувся Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді “Північ Хмельниччини”, приурочений пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Змагання організовані та проведені зусиллями обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, обласної федерації спортивного туризму за сприяння Шепетівської спілки ветеранів Афганістану та педколективу Великорешівського НВК.

На змагання прибуло 18 команд трьох вікових груп – учнівська молодь молодша і старша та студентська молодь. Команди прибули з Полонського, Хмельницького, Шепетівського районів, міст – Кам’янця-Подільського, Славути, Хмельницького, Шепетівки та Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Учасники змагалися за Кубки у своїх вікових групах на двох дистанціях: особисто-командній смузі перешкод та командній смузі перешкод. Учнівських команд заявилося 16, а студентських – три: з міста Полонного, Шепетівського району та з Хмельницького ОЦТКУМ. У змаганнях взяли участь 88 спортсменів, з відповідною спортивною кваліфікацією: 15 спортсменів з ІІІ-м спортивним розрядом; 26 з ІІ-м спортивним розрядом; 16 – з І-м спортивним розрядом та 4спортсмени – КМСУ.

Крутопохила переправа вниз та вгору, навісні переправи, підйом по вертикальних перилах, траверс схилу, транспортування умовного потерпілого та ще багато туристичних етапів стали нелегкими перешкодами на шляху до перемоги. Всі учасники демонстрували свою майстерність – швидко долали умовні перешкоди, злагоджено та дружньо діяли в команді, допомагали один одному. Вмілий вибір тактичних дій, наполегливість та велике бажання принесли командам свої результати, а тренерам, які здійснювали підготовку – досвід.

Команди молодшої вікової групи – юні спортсмени 2003-2006 р.н. – долали дистанції І-го класу. В цій групі головний Кубок змагань завоювала команда міста Славути (тренер – директор Славутського міського центру туризму і краєзнавства Лук’янчук О.В.). Друге місце у команди “Меридіан” з Грицівської школи сприяння здоров’ю (тренер Швець А.В.), третє місце – у команди “NoN-Stop” НВК№9 з міста Хмельницького. 8 спортсменів цієї виконали норматив на ІІІ-й спортивний розряд.

У віковій групі “учнівська молодь старша” (учасники 1999-2003 р.н.) команди долали дистанції ІІІ класу. В загальному заліку Кубку переможцями стали туристи команди “Меридіан” с. Городище (тренер Якубовський О.В.); срібло – у команди м. Славути та бронза – у команди туристського різновікового клубу “Штурм-j” з СЗОШ№29 м. Хмельницького (тренер Габай Ю.В.).

У віковій групі “студентська молодь” другий рік поспіль Кубок виграла команда “Меридіані-студенти” с. Городище (тренер Яворський В.М.). 2-ге місце у команди Хмельницького ОЦТКУМ (тренер Кукуруза І.Ф.), 3-тє – у студентів від Полонської ОТГ (тренер Юрчук М.В.).

Переможці та призери змагань – команди та їх учасники – були нагороджені дипломами обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, обласної федерації спортивного туризму, грамотами Шепетівської спілки ветеранів Афганістану, медалями та Кубками.

Вагомий внесок в реалізацію стратегії розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді, зокрема, військово-патріотичного, зробила Шепетівська спілка ветеранів Афганістану. Завдяки їй, учасники змагань мали змогу випробувати свої сили в конкурсі “Збирання-розбирання АК-74”. Конкурс був спрямований на підготовку до оволодіння військовими професіями, готовності до служби в армії, вдосконалення підготовки до захисту Вітчизни. Всі бажаючі випробували свої сили, оволоділи навичками швидкого вирішення поставленого завдання, розвитку спритності і координації рухів щодо збирання та розбирання АК-74. Перемогу у цьому конкурсі святкувала учасниця команди з НВК №3 м. Шепетівки Шуляк Вікторія. Дівчина розібрала та зібрала автомат за 27 секунд. Другий та третій результати показали теж представники цієї ж команди – Андрощук Нікіта і Поліщук Богдан. Призери та переможниця були відзначені Кубками та грамотами від Шепетівської спілки ветеранів Афганістану.

Завдяки сприянню Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Хмельницької обласної федерації спортивного туризму, спонсорській допомозі Шепетівської спілки ветеранів Афганістану на чолі з головою спілки Валерієм Окорським захід відбувся на високому організаційному рівні. Такі змагання дають змогу підвищити як рівень спортивної майстерності вихованців туристських гуртків, так і суддівську кваліфікацію туристського активу та педагогів області, поширити кращий досвід роботи базових навчально-виховних закладів з туристсько-краєзнавчої роботи.

За матеріалами Хмельницького обласного центру

туризму і краєзнавства учнівської молоді