Національній академії Держприкордонслужби України – 30 років

Національна академія державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького  – є престижним військовим навчальним закладом нашої країни, який продовжує зберігати кращі традиції вищого військово-навчального і наукового закладу та переймати передовий досвід розвинутих європейських держав.

Сьогодні, з нагоди 30-ї річниці з дня заснування навчального закладу, який готує офіцерів-прикордонників, до Національної академії Держприкордонслужби України завітали почесні гості. На заході були присутні заступник міністра МВС Ігор Бондаренко, заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Сердюк, начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, ректори Національної академії попередніх років, керівники силових структур Хмельницької області, волонтери, ветерани та науково-педагогічний склад Національної академії.

Вітання та слова подяки звучали в актовому залі закладу, перш за все, в адресу ветеранів-прикордонників, які стояли у джерел створення прикордонного вишу. «Ваш внесок у розбудову та становлення навчального закладу – неоціненний. Ваші знання та практичний досвід – це міцний фундамент для відмінної підготовки та виховання молодого покоління прикордонників. Сердечна вам шана та низький уклін від усього колективу вишу», –звернувся до ветеранів ректор Національної академії генерал-майор Олександр Луцький.

За роки існування закладу підготовлено та випущено більше 11,5 тисяч офіцерів-прикордонників, які проходять службу не лише в органах та підрозділах  Держприкордонслужби України, але й в інших силових і правоохоронних структурах, на високому професійному рівні виконують обов’язки в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Від імені депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто  військовослужбовців, працівників та ветеранів Національної академії з 30-ю річницею навчального закладу привітала голова обласної ради Віолета Лабазюк.

«Важлива дата Національної академії – єдиного в державі престижного військового навчального закладу нашої країни випала на найважчий період нашої держави – 9-й рік неоголошеної війни та 10-й місяць повномасштабного вторгнення російської федерації на українську землю. Обрати професію прикордонника у період війни –  це вчинок, гідний справжніх патріотів. Наші прикордонники були першими, хто зустріли окупантів та достойно дали відсіч ворогу. Вони з перших днів війни мужньо та незламно стоять на рубежах, аби мільйони українців мали змогу жити та будувати майбутнє у вільній, незалежній країні. Сьогодні велика кількість випускників академії боронять територіальну цілісність у лавах Збройних сил України. На жаль, деякі з них, ціною свого життя заплатили за свободу рідної Батьківщини. Вічна слава та пам’ять всім Героям! У сьогоднішніх реаліях нам не до урочистих святкувань, тому я просто хочу щиро подякувати керівництву та професорсько-викладацькому складу академії за щоденну роботу, виховання гідної молоді та справжніх професіоналів прикордонної справи. Незважаючи на страшні реалії в країні, заклад продовжує безперебійно функціонувати, давати всі необхідні знання та навички військової служби майбутнім героям – офіцерам-прикордонникам, зміцнювати матеріально-технічну базу, розбудовувати заклад та розвивати прикордонну справу України. Сьогодні хочу подякувати усім присутнім за вагомий особистий внесок у Перемогу над ворогом та побажати міцного здоров’я, благополуччя, добробуту та миру! Слава нашим прикордонникам! Слава Україні!, – зазначила голова обласної ради під час свого виступу.

Віолета Лабазюк нагородила Подяками обласної ради та цінними подарунками окремих військовослужбовців закладу.

Також присутнім продемонстрували відеопривітання для рідної Альма-матер від воїнів-прикордонників, що у цей час виконують бойові завдання в районах ведення бойових дій.

попередня статтяПрезентовано фотодокументальну виставку «Комунізм = рашизм»
наступна стаття14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС