Науковці обговорили проблематику публічного управління в Україні

Сьогодні на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Публічне управління в Україні: виклики сьогодення та глобальні імперативи».

У роботі конференції взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк. У режимі офлайн і онлайн до наукового зібрання долучилися представники міської влади, керівництво університету та науковці зі всієї України.

Захід покликаний поєднати зусилля науковців, представників органів влади та місцевого самоврядування, підприємців та громадськості для пошуку механізмів подальшої взаємодії заради сталого розвитку територій, регіонів, розбудови нашої України.

Ректор Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, доктор юридичних наук, професор Олег Омельчук зазначив, що проблематика конференції є надзвичайно важливою в Україні в умовах сьогодення, оскільки одним із дієвих інструментів публічного управління щодо формування національної свідомості та відповідальності є проведення науково-освітніх заходів, під час яких поєднуються і теоретичні знання, і практичний досвід тих публічних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які щоденно вирішують практичні питання, пов´язані з публічним управлінням і адмініструванням. Питання конференції присвячені  пошуку спільних ефективних підходів до вирішення актуальних проблем теорії і практики публічного управління, проблемам забезпечення національної безпеки, досягнення ефективності інституційної та функціональної взаємодії в системі управління в умовах глобальних ризиків та криз.

Від імені керівництва обласної ради та усього депутатського корпусу, учасників конференції привітав заступник голови обласної ради Валентин Соколюк. Проблематику наукового зібрання посадовець назвав надзвичайно актуальною для українських реалій державотворення. Адже це один із найбільш дієвих інструментів публічного управління щодо формування національної свідомості та відповідальності, особливо сьогодні в умовах війни.

Під час проведення таких освітніх заходів поєднуються теоретичні знання, наукові здобутки, практичний досвід представників різних регіонів України.

«Система публічного управління в нашій державі наразі поставлена в надскладні умови – в країні розпал війни, що є прямою загрозою для національної безпеки. Тому, дослідження факторів, які впливають на ефективність роботи публічного управління в умовах війни сьогодні особливо актуальні. Завданням публічного управління стало не лише забезпечення функціонування та подальшого розвитку держави, але і пошук найбільш оптимального, з точки зору економії ресурсів, вектору цього розвитку. Сьогодні виникають такі задачі, з якими спеціалісти в цій сфері жодного разу не стикались», – зауважив Валентин Іванович.

З приємністю Валентин Соколюк відзначив, що у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова сформована нова наукова школа з публічного управління та адміністрування, яка підготувала сотні компетентних державних управлінців та керівників місцевого самоврядування.

Основними тематичними напрямками конференції визначено:

  • реформування сфери публічного управління: вітчизняний та міжнародний досвід;
  • розвиток публічної служби в сучасних умовах державотворення;
  • економіко-правові аспекти публічного управління;
  • публічне управління у сфері національної безпеки;
  • інформаційні технології у публічному управлінні;
  • європейська та євроатлантична інтеграція;
  • публічне управління у сфері туризму.

В обговоренні питань порядку денного заходу взяли участь педагогічні працівники з різних вищих навчальних закладів України.

Напрацьовані на науковому майданчику пропозиції та рекомендації будуть відображені  у резолюції конференції, а також видано електронний збірник матеріалів.

попередня статтяВишиванка – символ української сили та сучасна зброя
наступна статтяСьогодні – Міжнародний день музеїв