Вишиванка – символ української сили та сучасна зброя

Всесвітній день вишиванки – молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.

Це неофіційне, але дуже важливе для українського народу свято. Воно відзначається щороку в третій четвер травня. У День вишиванки кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, а також просто підтримати Україну, може одягнути вишиванку.

Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.

Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. Вишиванка є символом нескореності, сучасною зброєю та нерозривним зв’язком поколінь.

В умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята бажають і можуть усі – потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

Так зробили сьогодні й керівники та працівники виконавчого апарату обласної ради, аби підкреслити свою національну ідентичність та підтримати усіх наших патріотів, які виборюють свободу для України.

Пам’ятаймо історію, шануймо зв’язок поколінь, цінуймо культуру, зберігаймо українські традиції!

Любімо Україну!

Слава Україні!

 

попередня стаття18 травня – День вишиванки
наступна статтяНауковці обговорили проблематику публічного управління в Україні