Науково-практична конференція як літопис нашої нескореності

Вже стають героїчною історією два найважчі роки нашої новітньої історії. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, який прикидався «миротворцем». Звірства та воєнні злочини, вчинені російськими загарбниками в Україні, шокували світ. Разом з тим, світ побачив на що спроможна Україна і наші герої. Загроза об’єднала нас. Національна єдність стала основою успішного спротиву.

У п’ятницю, першого березня, на базі Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Хмельниччина в умовах війни росії проти України: рік 2023». Метою проведення цього заходу вже другий рік поспіль є посилення уваги до вивчення аспектів російсько-української війни: людиноненависницької ідеології кремля, впливу воєнних дій на соціально-економічне становище українських регіонів, підтримки волонтерського руху, а також консолідації української нації та об’єднання суспільства задля Перемоги над агресором.

До участі у цьому науковому зібранні долучились представники обласної та міської влад, вищих навчальних закладів, громадських організацій, а  також науковці, краєзнавці та військові.

На адресу організаторів та учасників заходу надійшли вітання від багатьох високопосадовців.

Від імені керівництва обласної ради учасників конференції привітала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.

«Ці два роки були роками стійкості, мужності, витримки та єдності. Попереду ще чимало тривожних днів та ночей. Але ми й надалі будемо боротися, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі. Ми й надалі маємо залишатися консолідованими задля найзаповітнішої нашої мрії та спільного бажання – Перемоги. І вона обов’язково прийде на українську землю, як найважливіше свято в історії нашої нескореної країни. Бо надто високу ціну ми за неї платимо»,зазначила Тетяна Іванівна.

Відповідно до розпорядження голови обласної ради Віолети Лабазюк за активну громадянську позицію, участь у національному відродженні України, утвердженні її незалежності Грамотами Хмельницької обласної ради були нагороджені колектив куреня імені Петра Холодного дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, помічник президента з загальних питань ХКТЕІ Мар’яна Мариняк та керівник відділу наукової роботи цього ж закладу Світлана Маркова.

На засіданнях секцій учасники конференції говорили про  вплив воєнних дій на суспільно-економічне становище Хмельницького регіону та про перспективи розвитку післявоєнного періоду. Проаналізували учасники заходу діяльність установ освіти, культури, медицини краю в умовах війни. Також йшлося про героїзм хмельничан-захисників України, волонтерський рух та підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Учасники конференції також мали змогу ознайомитися з тематичною фотовиставкою «Шлях нескорених», яка експонувалася у приміщенні навчального закладу.

 

попередня стаття8 березня – практичне обговорення «Розбудова сталих громад – що для цього потрібно»
наступна статтяЦентр видачі у театрі Старицького продовжує функціонувати у звичному режимі