Нова сучасна медіатека функціонуватиме у Гуменецькій ОТГ

У Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді відсьогодні працюватиме нова сучасна медіатека.

Це, до слова, вже другий такий заклад у громаді. Першу медіатеку було відкрито при опорній школі у рамках реформи інклюзивної освіти, що реалізовується за підтримки Фонду дружини Президента України Марини Порошенко у співпраці з МОН.

Голова Гуменецької ОТГ Інна Абдулкадирова розповіла про ідею створення ще однієї медіатеки, оскільки, усім мешканцям громади дуже сподобався такий формат. Тому для доступу до такого закладу кожного мешканця, було прийнято рішення переформатувати звичайну бібліотеку при Будинку культури.

Після перерізання символічної стрічки голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, голови об’єднаних територіальних громад Хмельниччини, що завітали на цю урочисту церемонію, мали можливість на власні очі переконатися, що у Гуменцях з’явився дійсно сучасний та затишний куточок дозвілля, де усі – від наймолодших до найстарших – відшукають собі корисне заняття.

У новій медіатеці можна почитати різноманітні книги у зручному кріслі, підготуватися до навчання, пограти у настільні ігри чи скористатися доступом до всесвітньої мережі Інтернет. Усі роботи та оснащення виконано за кошти місцевого бюджету, 199 тис.грн витратили на ремонт приміщень, та ще за 190 тис.грн придбали меблі та обладнання.

Також у медіатеці обладнаний чудовий просторий кабінет, адже це робоче місце для працівників комунальної сільської бібліотеки, яка включає не лише медіатеку, а й декілька бібліотек та пунктів видачі книг у селах громад.

Справжньою окрасою цього закладу є музей дитячої творчості, у якому розміщено твори як юних, так й іменитих майстрів, що мешкають в Гуменецькій ОТГ.

Довідка.

Населення Гуменецької ОТГ наразі складає понад 14 тисяч мешканців.

До складу громади ввійшли території Абрикосівської, Великозаліської, Голосківської, Гуменецької, Думанівської, Залісся Другої, Нігинської та Супрунковецької сільських рад.

У Гуменецькій сільській раді функціонує ЦНАП, в якому надається 60 адмінпослуг, діє територіальний центр соціального обслуговування, який займається виявленням громадян похилого віку, інвалідів, що нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

У навчальних закладах громади навчається 963 учні, виховуються 392 дошкільнят. У закладах надаються освітні послуги з допрофільного і профільного навчання, дитячо-юнацьких об’єднань, проводиться робота з обдарованими дітьми із поглибленим вивченням точних та гуманітарних наук.

На території сільської ради функціонують 13 великих підприємств, серед них – ПАТ «Подільський цемент», філія «Птахофабрика «Авіс», середні та малі підприємства, фермерські господарства, 261 приватне підприємство.

Власні доходи на одного мешканця за минулий рік склали більше 6 тис. гривень.

Дохід Гуменецької сільської ОТГ Хмельницької області у 2018 році орієнтовно становив майже 90 млн. гривень.