Новий навчальний рік у вишах Хмельниччини: посвята в першокурсники та присяга студентів

Першовересень відкриває двері навчальних закладів Хмельниччини. Сьогодні, у переддень нового навчального року та Дня знань голова обласної ради Віолета Лабазюк завітала на урочистості до Хмельницького національного університету та двох комунальних  закладів  обласної ради – Хмельницького базового медичного коледжу та Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

Традиційно під час святкування в  Хмельницькому національному університету відбулося “Посвячення першокурсників у студенти Хмельницького національного університету”. Цього року вуз відчинив свої двері і прийняв у свою дружню студентську сім’ю 1348 першокурсників. У  своєму вітальному слові Віолета Лабазюк, яка, до речі, є також випускницею цього вузу,  побажала усім миру, здоров’я, щастя, нових творчих звершень, а першокурсникам – наснаги та впевненості у своїх силах.

“Нехай студентські роки будуть часом вашого інтелектуального росту, становлення особистості, розкриття творчого потенціалу! Нехай роки навчання в  університеті наповнять ваше життя новим змістом, розширять коло друзів, будуть багатими на яскраві події та приємні враження! Терпіння вам та наполегливості, енергії та натхнення, удачі та успіхів!”, – наголосила голова обласної ради.

***

У Хмельницькому базовому медичному коледжі цьогоріч опановуватимуть професію медичної сестри та фармацевта 940 студентів, 240 з яких – першокурсники. Очолює навчальний заклад депутат обласної ради Іван Нагорний.

З нагоди свята Віолета Лабазюк вручила Грамоти обласної ради та ювілейні медалі до 30-річчя Незалежності України заступнику директора з науково-методичної роботи Тетяні Алєксєєвій та методисту Оксані Мазурковій.

***

Із вступом до одного з найпрестижніших вищих навчальних закладів – Хмельницького університету управління та права імені Л.Юзькова – осередку юридичної та управлінської освіти в нашому регіоні привітала  голова обласної ради Віолета Лабазюк першокурсників денної форми навчання.

«Рада, що ви обрали комунальний заклад обласної ради, аби стати кваліфікованими юристами і управлінцями. Університет щороку випускає на ринок праці Хмельницької та інших областей висококваліфікованих фахівців, завдяки яким оновлюється управлінська та правова еліта. Протягом 29 років активної роботи університет підготував близько шести тисяч фахівців. Усі вони успішно працюють в судових, правоохоронних органах, міжнародних інституціях, центральних та місцевих органах влади та в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах, організаціях  різних сфер національної економіки»,сказала у своїй вітальній промові Віолета Лабазюк.

Побажав першокурсникам успішного навчання і Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної церкви України Владика Павло.

Обласною радою, яка є засновником університету,  постійно приділяється значна увага розвитку матеріально-технічної бази вищого навчального закладу, фінансується підготовка фахівців за державним замовленням. Протягом трьох останніх років, за підтримки депутатів обласного рівня відбулося збільшення регіонального замовлення підготовки кадрів для підприємств, установ, організацій з 60 до 96 осіб щорічно.

Крім того, студенти мають можливість проходити навчальну та переддипломну практику в органах місцевого самоврядування області. Завдяки такому підходу на сьогоднішній день загальний фонд Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова фінансується з обласного бюджету на 45% від річного кошторису закладу, що у грошовому виразі становить 27 млн 338 тис.  гривень.

Цьогоріч до університету прийнято 582 особи для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії. Контингент студентів за географією характеризується багатоманітністю, однак варто зазначити, що близько 80 % контингенту студентів саме з Хмельницької області, з них близько 60 % – з сільських територій.

В урочистій атмосфері першокурсникам було вручено студентські квитки та значки-емблеми закладу.