Обговорили ключові позиції змін до Основного Закону України у частині децентралізації влади

Сьогодні у Києві, в приміщенні Укрінформу відбувся круглий стіл з обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), напрацьований Українською асоціацією районних та обласних рад спільно з Всеукраїнською асоціацією громад.

У заході взяв участь голова обласної ради, член Правління Української асоціації районних та обласних рад Михайло Загородний.

Організатори заходу: Українська асоціація районних та обласних рад спільно з Всеукраїнською асоціацією громад. Модератором обговорення був голова правління Громадського радіо Андрій Куликов.

Ініціатори та учасники цього заходу ставили за мету узгодити ключові положення проєкту змін до Основного Закону в частині децентралізації влади з метою передачі його суб’єктам законодавчої ініціативи.

Ключовими положеннями законопроєкту передбачено трирівневу систему органів місцевого самоврядування, утворення виконавчих органів на усіх рівнях, п’ятирічну каденцію рад та адміністративний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування.

Спікери круглого столу, а ними були Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, член Правління Української асоціації районних та обласних рад, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, голова Всеукраїнської асоціації громад Микола Фурсенко та завідуючий відділом конституційно-правових проблем державного будівництва та місцевого самоврядування Інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, кандидат юридичних наук, доцент Олексій Лялюк, зуміли вибудувати цікаве та конструктивне обговорення актуальних законодавчих змін.

До обміну думками також долучилися представники місцевих рад усіх рівнів, асоціацій місцевого самоврядування, урядовці, парламентарії, експерти та представники міжнародних організацій.

Як зазначив у своєму виступі голова обласної ради Михайло Загородний, внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, які відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування, є необхідним підґрунтям для завершення реформи децентралізації та подальшого сталого місцевого розвитку. Разом з тим, очільник обласної ради акцентував увагу на ризиках, які можуть мати місце при запровадженні нових умов щодо володіння, користування і розпоряджання землею сільськогосподарського призначення у випадку прийняття парламентом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». За його словами, державними земельними ресурсами в межах своєї території повинні мати право розпоряджатися територіальні громади, що дасть можливість наповнювати місцеві бюджети з метою розвитку територій, вирішувати соціальні проблеми їх мешканців.

Михайло Васильович також наголосив на важливості обговорення спільно з конституційними змінами також проєктів основних законодавчих актів, зокрема Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» у новій редакції, змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про статус депутатів місцевих рад», прийняття Закону «Про префектів» та інших.

Учасники заходу акцентували увагу на відносно нову систему адміністративно-територіального устрою країни, який забезпечить втілення принципу повсюдності та спроможності місцевого самоврядування.

Усі учасники круглого столу висловили зацікавленість у проведенні ефективних перетворень органами самоврядування на основі внесення змін до Конституції України та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на новій правовій та територіальній основі. 

Онлайн-трансляція:

попередня статтяКатерина Горин – переможець конкурсу на посаду директора КНП «Хмельницький обласний спеціалізований будинок дитини»
наступна статтяЛілія Брухнова – переможець конкурсу на посаду директора КНП “Хмельницька обласна дитяча лікарня” Хмельницької обласної ради