Обговорили можливості надання підтримки ВПО з представниками неурядової гуманітарної організації «Medair»

9 лютого перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук взяв участь у координаційній зустрічі з представниками міжнародної неурядової гуманітарної організації «Medair».

Організація вже понад 30 років надає гуманітарну допомогу людям з різних країн, які потребують підтримки після стихійних лих або інших кризових ситуацій.

В Україні «Medair» працює та реагує на гуманітарні потреби з березня 2022 року. Наразі організація має регіональні представництва та програми у Вінницькій, Київській, Тернопільській, Сумській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській  областях.

Представники організації ознайомили учасників зустрічі з актуальною гуманітарною ситуацією в регіоні, поінформували про надану у 2023 році підтримку на теренах Хмельниччини, а також розповіли про актуальні потреби у контексті підтримки внутрішньо переміщених осіб.

У рамках заходу відбулося обговорення проєкту «Довготривалі рішення для проживання ВПО та інтеграцію їх у громади» на 2024 рік.

Зрозумілим залишається той факт, що перебування ВПО в інституційних закладах і місцях непостійного проживання є тимчасовим рішенням. Важливо, аби люди повноцінно інтегрувалися в громади, що насамперед передбачає допомогу в забезпеченні належних умов проживання та  працевлаштування. Переселенці, які залишаються в області, мають крок за кроком адаптуватися до життя на місцях.

За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжувати активну комунікацію та обмінюватися необхідною інформацією для успішної співпраці щодо інтеграції ВПО.

попередня стаття21 лютого – діалог з громадами «Децентралізація на зв’язку»
наступна статтяЯк звернутися до Офісу Омбудсмана?