Обговорили необхідність збереження витоку річки Південний Буг

У Будинку рад відбулося спільне засідання депутатів постійних комісій обласної ради з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології, а також з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин.

Зібрання відбулося за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Гончарука, заступника голови обласної ради Валентина Соколюка, заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Білика, директора Агенції регіонального розвитку області Катерини Савчук, представників структурних підрозділів ОДА, територіальних громад, аграріїв, лісівників, науковців та громадськості.

Учасники зібрання обговорили необхідність збереження витоку річки Південний Буг. Саме з цим питанням звернувся до обласної ради директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства» Анатолій Ткачук, який наголосив на спільній відповідальності органів місцевої влади, відповідних фахівців, громадськості та мешканців щодо збереження і відновлення витоку річки Південний Буг, а також розробку відповідної програми.

Про екологічний стан річки Південний Буг та її приток доповіли учасникам засідання начальник регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області Юрій Димінський та директор Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Ганна Богданович.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук зазначив, що наше спільне завдання – зберегти та відновити виток річки Південний Буг, тому потрібно залучити профільних спеціалістів до вивчення цієї проблеми з виїздом на місце, визначити механізми та шляхи її вирішення.

На зібранні було проаналізовано використання земельних ділянок в межах прибережної зони річки Південний Буг на території Волочиської міської, Наркевицької та Чорноострівської селищних територіальних громад.

Представники ГО «Річки Хмельниччини» представили пропозиції по оздоровленню річок Південний Буг та Плоска.

За результатами дискусійного засідання було досягнуто домовленості про створення робочої групи, до складу якої увійдуть депутати обласної ради, представники профільних  структурних підрозділів обласної державної адміністрації, екологічних громадських організацій, науковці та аграрії, які детально вивчать ситуацію, що склалася з річкою Південний Буг, напрацюють  раціональні пропозиції та рекомендації щодо шляхів можливого відновлення витоку річки для прийняття обласної програми, реалізація якої дозволить покращити стан річки Південний Буг та, водночас, продемонструє можливість покращення ситуації й на інших річках області.

Окрім того, на зібранні прозвучали наступні пропозиції:

– перевірити правомірність використання охоронної території витоку і відчуження її для відновлення лісових насаджень;

– з´ясувати з сільськогосподарськими виробниками, які обробляють землю вздовж Південного Бугу, питання відступу від русла на необхідну, встановлену законодавством відстань;

– звернути увагу територіальних громад, на території яких протікає Південний Буг, на важливість його збереження, налагодити комунікацію з аграріями, жителями населених пунктів, проведення заходів з розчистки русла річки.

попередня статтяЗавершується прийом заявок на обласний конкурс журналістських робіт
наступна статтяПідбито підсумки обласного відкритого патріотичного фестивалю-конкурсу «МИСТЕЦЬКА ВАРТА»