Хмельницька обласна бібліотека для молоді – серед переможців Конкурсу проєктів євроклубів 2024 від Представництва ЄС в Україні

Євроквіз (Euroquiz) – всеукраїнська вікторина на тему Європи, яка об’єднує мережі ЄС та розвиває молодь, визначила переможців Конкурсу проєктів євроклубів 2024 від Представництва ЄС в Україні.

Цьогоріч на Конкурс було подано рекордні 64 заявки від нових та досвідчених команд євроклубів з різних куточків України. Представництво ЄС в Україні підтримало 31 проєкт-переможець, зокрема 12 проєктів від нових євроклубів, що містять найбільш цікаві та актуальні ініціативи для дітей та молоді.

У зв’язку з війною в Україні  загострилися екологічні проблеми. Тому бібліотечний євроклуб «Європейський простір» обрав напрям реалізації проєкту «Європейський зелений курс, захист довкілля, циркулярна економіка, енергозбереження».

Метою проєкту  є підвищення рівня свідомості молоді щодо екологічних питань та  формування в неї   практичних навичок, які сприятимуть збереженню довкілля.  

Тема, обрана для спілкування  в рамках клубу з молодими учасниками, «Європейський зелений курс. Еко-Молодь: шлях до екологічної свідомості». Фахівці бібліотеки вважають своїм завданням переконати учасників, що кожен з них може робити  хоч малий, але важливий внесок у покращення стану навколишнього середовища шляхом своїх щоденних дій та виборів, навчити молодь  краще розуміти процеси зменшення відходів, переробки та використання вторинної сировини, сформувати усвідомлення нею важливості використання чистої енергії, зменшення залежності від використання вугілля та інших невідновлюваних джерел енергії, допомогти усвідомити необхідність розвитку та впровадження зелених технологій для забезпечення сталого розвитку та конкурентоспроможності, а також пропагувати ефективне використання землі, відновлення екосистем та захист біорізноманіття.

Цільовою аудиторією заходів  обрали не лише старшокласників та студентів міста Хмельницького, але й молодь із  числа ВПО: студенти Маріупольського будівельного фахового коледжу, Херсонського національного технічного університету, кадети Військового ліцею Державної прикордонної служби України та інших. До реалізації проєкту  будуть залучатися   експерти, які мають знання та досвід у відповідних галузях, що дозволить учасникам отримати інсайти від фахівців та обговорити ключові теми.

У своїй роботі обласна книгозбірня заручилася  підтримкою  партнерів – Центр енергоефективності, центр екологічних ініціатив «ЕКОДІЯ» , що дає змогу спільно, якісно та наглядно втілювати ідеї Європейського зеленого курсу.

Переможці Конкурсу отримають консультаційну та фінансову підтримку на реалізацію своїх ідей, а також підвищать свої знання та навички на тренінгах від проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні», який виконується для Представництва Європейського Союзу в Україні.

За матеріалами Хмельницької обласної бібліотеки для молоді

попередня статтяGoogle запускає безоплатні навчальні онлайн-програми для підтримки малого та середнього бізнесу в Україні
наступна статтяВідбулася науково-практична конференція “Духовні витоки Поділля: волонтери в історії краю”