Обласний конкурс журналістських робіт: визначено переможців

Конкурсною комісією з обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області визначено переможців у 2023 році.

Цьогоріч обласний конкурс журналістських робіт проводиться уже всьоме.

Започаткований конкурс у 2017 році рішенням тринадцятої сесії Хмельницької обласної ради. Відповідно до Положення, конкурс запроваджено  з метою підвищення обізнаності населення Хмельницької області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у національних, регіональних та місцевих засобах масової інформації.

Але у 2022 році тематика конкурсу змінилася. Враховуючи ситуацію, яка склалася у зв´язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, діяльність територіальних громад області в умовах воєнного стану, депутатами обласної ради на черговій дванадцятій сесії внесено відповідні зміни до Положення про конкурс. Отже, цьогоріч пріоритетними напрямами тематики Конкурсу визначено наступні:

  • застосування принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні під час війни;
  • взаємодія органів державної влади та органів місцевого самоврядування в протидії військовій агресії й захисту територіальної цілісності та суверенітету держави;
  • лідерство в місцевому самоврядуванні в умовах воєнного стану;
  • інноваційні приклади прийняття рішень органів місцевого самоврядування на першочергові потреби територіальної оборони та підтримку місцевої інфраструктури громад;
  • герої та героїні, які захищають громади, свободу та свій вибір;
  • співпраця місцевого самоврядування та громадянського суспільства;
  • збереження та розвиток місцевої економіки, створення нових робочих місць, залучення зовнішніх ресурсів;
  • інтеграція внутрішньо переміщених осіб;
  • волонтерська діяльність, надання благодійної допомоги для Збройних сил України та внутрішньо переміщених осіб.

За такими ж критеріями оцінювалися роботи й цьогоріч.

Члени комісії у складі депутатів обласної ради, представників органів місцевого самоврядування Хмельниччини, громадської, медійної та експертної спільноти, проаналізували матеріали, які були подані засобами масової інформації на конкурс у чотирьох номінаціях: «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Краща телепрограма, сюжет», «Краща онлайн-публікація», «Кращий радіоматеріал».

У нинішньому році конкурс відзначився активністю журналістів – на розсуд комісії надійшло 32 роботи від 11 мас-медіа краю.  Найбільше матеріалів подало приватне підприємство «Городоцький районний телерадіопресцентр» – 9 робіт, сайт «Є» (м. Хмельницький) – 5, по 4 матеріали представили Хмельницьке міське комунальне підприємство «Міська телерадіокомпанія «Місто»  та приватне підприємство «Медіа-центр «Подільські вісті», 3 – газета «Сімейна газета» (м. Хмельницький), 2 – ТОВ «Інформаційне агентство «ХМ-ІНСАЙД» (м. Хмельницький) та по 1 матеріалу від телекомпанії TV7+ (м. Хмельницький), ютуб-канал Nagolos  (м. Хмельницький),  інтернет-видання «Поділля NEWS (м. Хмельницький), філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція «ПОДІЛЛЯ-ЦЕНТР» (м. Хмельницький) та газети «Вперед» (смт Ярмолинці).

Зокрема, у номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» на перемогу претендувало вісім робіт, у номінації «Краща телепрограма, сюжет» – дев’ять,  у номінації «Краща онлайн-публікація» – тринадцять і у номінації «Кращий радіоматеріал» переможця визначали серед двох претендентів.

Відповідно до Положення у кожній з чотирьох номінацій визначаються по три переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. гривень.

На підставі результатів рейтингового оцінювання конкурсних робіт головою обласної ради Віолетою Лабазюк підписано відповідне розпорядження про нагородження цьогорічних переможців конкурсу журналістських робіт.

Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» переможницею визнано   журналістку газети «Сімейна газета» з Хмельницького Дарію Пастернак за публікацію «Ситуація стабільно важка: як хмельницька військова евакуйовує тіла загиблих під Бахмутом». Друге місце у цій номінації отримала заступник керівника приватного підприємства «Медіа-центр «Подільські вісті» Світлана Шандебура (Дубінська) за цикл матеріалів про героїв-захисників з Хмельниччини. Третє місце – у журналістки газети «Сімейна газета» Світлани Волкової  за публікацію «Найважче було розбудити сина і сказати, що почалася війна».

Серед відеоматеріалів у номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано керівника хмельницької телекомпанії TV7+ Анатолія Вінскевича за цикл телепередач «Країна майбутнього». Друге місце члени комісії віддали журналістці з хмельницької міської телерадіокомпанії «Місто» Тетяні Самсонюк за телепрограму «Україна в тренді» (випуск «Волонтерство»).  Третє місце виборов матеріал  керівника хмельницького ютуб-каналу Nagolos Олени Лямзіної під назвою «Жіночі обличчя воєнного часу. Катерина Луцик».

У номінації «Краща онлайн-публікація» серед заявлених на конкурс публікацій перше місце присуджено журналістці сайту «Є» (м. Хмельницький) Лесі Садомській за матеріал «Доню, пробач, у нас не було шансів». Друге місце у цій номінації отримала журналістка ТОВ «Інформаційне агентство «ХМ-ІНСАЙД» Єлизавета Сергієнко за матеріал «Волонтерство стало призначенням у житті: історія подружжя з Хмельниччини, яке допомогло тисячам українців». Третє місце у журналістки Тетяни Калмикової (Новак) з інтернет-видання «Поділля NEWS» (м. Хмельницький) за матеріал «24 члени однієї родини знайшли прихисток у Волочиській громаді».

У номінації «Кращий радіоматеріал» перше місце у журналістки з філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція «ПОДІЛЛЯ-ЦЕНТР» Алли Коломеї за радіоматеріал «У полі зору» (про проєкт «Школа успішного аграрія»). Друге місце у цій номінації члени комісії присудили Наталії Попович – журналістці Городоцького телерадіопресцентру за матеріал «Міжнародна співпраця: Городок матиме місто-партнер у Литві».

За час існування обласного конкурсу журналістських робіт, за 2017-2023 роки, відзначено 85 журналістів.

Вітаємо лауреатів обласного конкурсу та бажаємо подальших творчих здобутків в ім’я української Перемоги!

попередня статтяКомунальні заклади обласної ради отримали інвалідні візки
наступна статтяОбласна стоматологічна поліклініка отримала нове обладнання