Об’єднані, щоб допомагати

Від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України постраждали мільйони людей. Багато з них залишились без даху над головою і змушені покидати рідні домівки. Хмельниччина з перших днів війни продовжує приймати переселенців, тому створюються Гуманітарні Хаби, які намагаються задовольняти гострі потреби внутрішньо переміщених осіб.

Аби допомогти людям облаштуватись на новому місці та отримати найнеобхідніше, долучаються громада, волонтери, благодійники, організації та просто небайдужі люди.

Колектив комунального закладу культури «Музей пропаганди» обласної ради теж не залишився осторонь і, крім своєї просвітницької діяльності, яка спрямована на знайомство з українською історією, історією краю та місцевими традиціями, долучився до допомоги тимчасово переміщених осіб.

Так, нещодавно музейники передали кошти гранту на користь відвідувачів Гуманітарного хабу.

Ще минулого року музейники виграли грант і планували реалізувати проєкт – вуличну виставку в просторі міста “Це моє місто. Це моя історія” в рамках конкурсу соціальних ідей у Хмельницькій області за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні в партнерстві з ГО «Молодіжна платформа». Він передбачав створити виставковий простір на території міста з метою розвитку історичного світогляду громади, усвідомлення значимості культурної спадщини краю, розширити історичний світогляд громади й показати те, що Шепетівщина має не лише радянську історію, а й набагато глибшу та дуже цікаву, що сприяло б усвідомленню значимості історичних подій та культурної спадщини. Вже на початку лютого музейники підготували всі матеріали до друку і планували висвітлювати найцікавіші моменти реалізації проєкту, а в травні презентувати виставку в просторі міста.

 На жаль, повномасштабна війна з 24 лютого перекреслила багато планів.  В тому числі, унеможливила повноцінну реалізацію проєкту із-за зростання цін. Тож, коли музейники отримали пропозицію від грантодавців про можливість спрямувати грантові кошти, які виділялись на реалізацію проєкту, на підтримку тимчасово переміщених осіб, вирішили скористатись нею і підтримати Гуманітарний Хаб. А свої ідеї, які мали бути реалізовані в проєкті, музейники поки впроваджують в своїх пішохідних екскурсіях “Це моє місто. Це моя історія”, історичних студіях, виставкових проєктах, офлайн та онлайн лекціях і зустрічах, де тимчасово переміщені особи мають можливість познайомитись з історією краю, що став прихистком на час війни для багатьох людей. А після перемоги буде ще не одна можливість втілити свої ідеї в проєктах і візуально в просторі міста.

Війна, яка триває в Україні, стосується кожного з нас. Тому в такий час потрібно об’єднуватись задля допомоги та підтримки наших громадян. Адже щодня ми бачимо біль нашого народу і тому дуже важливо гуртуватися, аби разом долати всі виклики.

 

попередня статтяУкраїнські будинки будуть сучасними, безпечними та енергоефективними
наступна статтяПрограма «Доступна іпотека» запрацює з 1 жовтня 2022 року для чотирьох категорій громадян