Офіційно. Постреліз щодо функціонування Хмельницького ліцею Хмельницької обласної ради: Обласний ліцей не ліквідовується. Жодних обговорень в обласній раді з цього приводу не було

У ці дні у мас-медіа та соціальних мережах поширюється неперевірена та неправдива інформація про майбутнє Хмельницького ліцею Хмельницької обласної ради, включаючи події та наслідки, які фактично не мають місця. Ця систематична дезінформація суттєво впливає на довіру громадян до цього навчального закладу, який вважається одним із найкращих у нашій області. Тому, для запобігання маніпуляцій серед працівників, батьків учнів та тих, хто мріє про навчання у ліцеї, а також зменшення стану тривоги серед населення в умовах поточної ситуації, Хмельницька обласна рада офіційно інформує про ці обставини.

Уже більше 30 років Хмельницький ліцей Хмельницької обласної ради є центром освіти та науки у нашій області. Протягом цього часу не надходило жодних пропозицій щодо ліквідації цього закладу від депутатського корпусу обласної ради чи обласної військової адміністрації.

Щодо висновку постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту від 25 березня 2024 року, яким було рекомендовано навчальному закладу, за умови набору, з 01 травня 2024 року здійснити зарахування учнів на 2024-2025 навчальний рік у два 9-х та два 10-х класи із визначенням квоти 30 відсотків, що проживають у Хмельницькій міській територіальній громаді та 70 відсотків для учнів, які проживають за її межами, Хмельницька обласна рада інформує, що Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до Хмельницького ліцею визначає адміністрація навчального закладу.

Так, згідно з діючим порядком, зарахування учнів до 9 та 10 класів здійснюється, як правило, на конкурсній основі. Зарахування випускників 9-х класів ліцею до 10-го класу здійснюється за результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Тому, враховуючи наведене, стурбованість батьків, чиї діти вже навчаються у ліцеї, є необґрунтованою, оскільки, згідно з діючим порядком, їхні діти можуть продовжувати навчання у наступних класах. Зазначена рекомендація постійної комісії про можливе квотування НЕ СТОСУЄТЬСЯ учнів, які вже навчаються у ліцеї.

Додатково цей запит було обговорено в ході особистого прийому голови обласної ради 26 квітня 2024 року із представниками батьків та трудового колективу ліцею, де їм було роз’яснено вказаний вище висновок постійної комісії.

Хмельницький ліцей Хмельницької обласної ради не ліквідовується. Жодних обговорень в обласній раді з цього приводу не було.

попередня статтяВизначено цьогорічних лауреатів обласної премії імені Володимира Ґериновича в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень
наступна статтяСьогодні − День прикордонника України