Оголошено безстрокову акцію «Поверніть Героїв додому»

У понеділок, 15 серпня, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко взяла участь у пресконференції, на якій громадські та волонтерські організації, благодійні фонди області оголосили про початок безстрокової акції щодо активізації всіх можливих дій для повернення українських військовополонених додому.

За інформацією громадських активістів та представників родин захисників «Азовсталі» головною метою такої безстрокової акції є підтримка родин Героїв, посилення інформаційної кампанії щодо висвітлення реального поводження з українськими полоненими, а також звернення до міжнародних організацій, які взяли на себе зобов’язання відповідно до Женевських конвенцій контролювати умови проживання бранців, із закликом активізувати роботу щодо їх обміну та визволення.

Учасники пресконференції зазначили, що крайньою точкою немовчання стали події в Оленівці. Рашистські нелюди у ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії, де утримували оборонців Маріуполя, підірвали будівлю. За даними окупантів, загинуло пів сотні українських захисників, ще 130 поранено. Після цієї трагічної події в Україні прокотилась хвиля акцій на підтримку полонених захисників “Азовсталі”, які стали символом мужності та нескореності.

Безстрокові акції “Поверніть Героїв додому” проходитимуть щоп’ятниці з 12 до 13 години. Символічно, що саме п’ятниця стала крайнім днем, коли захисники “Азовсталі” покинули завод, саме у п’ятницю окупанти безжально спалили табір в смт Оленівка.

«Не лише українці, а й увесь світ захоплюється небаченою мужністю захисників «Азовсталі». Тому ми маємо зробити все, що тільки можливо, аби повернути наших Героїв додому та привернути увагу міжнародної спільноти, яка зголосилися стати гарантом їхньої безпеки, до цього відкритого акту міжнародного тероризму», – зазначила у своєму виступі Тетяна Зеленко.

Ініціатори акції висловили сподівання, що тепер щоп’ятниці українці збиратимуться на центральних майданах міст, селищ та сіл України, на площах міст світу, допоки останній Герой не повернеться з полону до рідної домівки