Органи місцевого самоврядування отримали право використовувати кошти спецфонду на нагальні потреби громад

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект (реєстр. № 7426 від 01.06.2022), розроблений Мінрегіоном, який надасть можливість органам місцевого самоврядування під час воєнного стану використовувати кошти спеціального фонду. Ці кошти підуть на першочергові потреби територіальної оборони та підтримку місцевої інфраструктури.

Даний законопроект передбачає:

  • скасування на період дії воєнного стану обмеження здійснення видатків за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу;
  • надання права місцевим державним, військовим, військово-цивільним (у разі утворення) адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських рад передавати кошти із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення.

За словами Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» дасть можливість органам місцевого самоврядування у разі потреби прийняти відповідне рішення і передати кошти зі спецфонду до загального фонду та спрямувати їх на першочергові потреби громад.

За матеріалами Урядового порталу

попередня статтяСвоє професійне свято в тривожний час зустрічають працівники Національної поліції України
наступна стаття“Для бійців – від митців”: на Хмельниччині стартувала благодійна виставка-продаж картин у підтримку ЗСУ