Перші 100 днів на посаді голови обласної ради Віолети Лабазюк – аудит комунальних закладів та відкриття кримінальних проваджень на керівників обласної комунальної власності

Тіньова оренда, зловживання службовим становищем,  завищені премії працівникам та розкрадання майна. І це далеко не повний перелік порушень, які можна виявити на більшості  підприємств області. На початку своєї каденції голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк  ініціювала ряд аудиторських перевірок. Як зазначила тоді керівниця ради,  поза казну області йдуть мільйони, а їх можна було б спрямувати на розвиток регіону. Відтак  дані  перевірки підприємств – це  наповнення бюджету та спосіб закликати роботодавців працювати чесно та прозоро.

Нині  в області функціонує 104 комунальні заклади.  З грудня проінспектовано більше 60 комунальних  підприємств.  По таких підприємствах як «Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство «Хмельницькліфт», Учбовий центр житлово-комунального господарства, комунальне підприємство архітектурне-будівельного проектування , ХОП «Облпаливо», КП «Комунальники», значних порушень не виявлено. Проте  є певні зауваження щодо організації роботи, ведення бухгалтерського обліку та відповідно отримання прибутків. Керівників вказаних підприємств попереджено про недопущення порушень а матеріали перевірок будуть розглянуті на комісіях з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності за 2020 рік.

Однак є результати, які просто вражають – нестача товарно – матеріальних цінностей  близько  на 900 тисяч   гривень в Хмельницькому обласному науково – методичному центрів культури і мистецтв. По даному факту проводяться досудові розслідування.  .

Окрім цього, встановлено, що керівник центру  прийняв на роботу близьких родичів і не повідомив про можливий конфлікт інтересів згідно вимог Закону України «Про запобігання корупції». Матеріали також направлені для прийняття рішення до органів прокуратури.

За результатами перевірки  по фірмі «Кіновідеопрокат» встановлено ненадходження до обласного бюджету більше 1 млн. грн. орендної плати за користування комунальним майном. Керівництво закладу не тільки створювало борги, але і не контролювало переоблаштування орендарями частини фасаду об’єкту культурної спадщини – Пожежне Депо – кінотеатр «Планета» за адресою: м. Хмельницький вул. Подільська, 39.

Непоодинокі факти використання складських приміщень суб’єктами підприємницької діяльності без договорів оренди, по прострочених договорах встановлені  на ХОФ «Фармація». В  той же час не вживались заходи щодо стягнення плати за фактичне використання майном, не відшкодовувались комунальні платежі. Сума несплати зазначених платежів до обласного бюджету  складає 180150, 94 грн.

Також за результатами перевірки проводяться досудові розслідування, а подальша доля юридичної особи буде вирішена на черговій сесії  рішенням депутатським корпусом.

Та ж ситуація і по комунальному автотранспортному підприємству. Основні правопорушення –   по оренді в частині заниження орендованих площ для здійснення підприємницької діяльності з ремонту автотранспортних засобів та «завуальована» оренда приміщень під договори поклажі, внаслідок чого комунальне підприємство не доотримало плати за оренду приміщень близько 50 тис. грн., а загальний фонд обласного бюджету близько 25 тис. грн. Також виявлені інші порушення ведення фінансово-господарської діяльності.  Матеріали перевірки теж направлення до прокуратури.

На даний час  на чергову сесію виноситься питання про реорганізацію вказаного комунального підприємства

Нещодавно аудиторами завершена перевірка закладу охорони здоров’я – КНП «Хмельницький шкірвенерологічний диспансер». Згідно результатів –  встановлені численні порушення у веденні бухгалтерського обліку, а саме невірне нараховувалась заробітна плата директору підприємства та працівникам,  перераховувались зайві кошти на карткові рахунки працівникам під виглядом заробітної плати не підтверджені документально . Окрім того, неправомірно використовувались кошти, що мали б бути спрямовані на запобігання та боротьбу захворювання КОВІД-19., В ході перевірки  частину коштів  було відшкодовано  –  357 тис. грн., всього по акту перевірки задокументовано порушень на загальну суму 394 тис. грн. Матеріали уже передані до прокуратури.

І якщо директорів  фірми « Кіновідеопрокат»  та ХОФ « Фармація» вже звільнено, то місцезнаходження  директора обласного науко – методичного центру культури та мистецтв не відоме.

За словами Віолети Лабазюк,  аудиторські перевірки триватимуть надалі,  не виключено, що і окремі посадові особи Хмельницької обласної ради сприяли у вчиненні вищевказаних порушень, але це предмет для розслідування правоохоронних органів.

 

 

попередня статтяВіолета Лабазюк: Хмельницький театр імені Михайла Старицького на сьогодні єдиний професійний академічний музично-драматичний театр на теренах області
наступна статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області