Перший в Україні офіс євроінтеграції відкрито на Херсонщині

Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний та директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук взяли участь у відкритті першого в Україні офісу євроінтеграції, створеного на базі Агенції регіонального розвитку Херсонської області.

Зважаючи на карантинні обмеження з метою запобігання поширенню COVID-19 урочисте засідання було проведено в режимі он-лайн за участю Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішеної, голови представництва Європейського союзу в Україні Матті Маасікаса, постійної представниці ПРООН в Україні Дафіни Герчевої, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування низки областей України.

Ольга Стефанішена наголосила на важливості формування якнайширшої мережі регіональних офісів євроінтеграції в Україні.

«Херсонщина є першою серед регіонів, де працюватимуть офіси з європейської інтеграції, але ми уже бачимо інтерес від інших регіонів України – Хмельницька, Дніпропетровська і Полтавська області сьогодні на зв’язку з нами, щоб перейняти успішний досвід відкриття регіональних офісів та поширити цей приклад на свої регіони», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Серед основних напрямків діяльності регіонального офісу євроінтеграції: культурні та освітні проекти, зокрема поширення знань про європейський курс України серед школярів та студентів; збільшення бізнес-контактів між підприємцями Херсонщини та країн-членів ЄС; реалізація Угоди про асоціацію; досягнення Цілей сталого розвитку, зокрема ґендерної рівності.

«Хоча Хмельниччина не має зовнішніх кордонів з Євросоюзом, ми постійно шукаємо майданчики для співпраці з європартнерами. Так, зокрема, протягом двох років Хмельницька область брала участь у ініціативі «Рівний-Рівному» в рамках Робочої групи Комітету регіонів ЄС-Україна за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Наша область співпрацювала з Угорщиною, також ми налагодили партнерські стосунки з представниками низки європейських країн – учасників Ініціативи. Будь-які контакти та спілкування з європартнерами для наших областей є корисними, ми маємо пізнавати один одного та відкривати свої території», – зазначив Михайло Загородний.

В подальшому уряд планує відкрити євроінтеграційні офіси у Хмельницькій, Полтавській та Дніпропетровській областях.