Першу трансплантацію серця в Хмельницькій області здійснили фахівці обласного серцево-судинного центру

23 січня на базі КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» фахівці закладу спільно з колегами виконали першу трансплантацію серця в Хмельницькій області.

Після внесення даних померлого донора до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт». Відповідно до співставлених пар, шанс на порятунок отримав пацієнт, який проходив лікування у нашому Центрі та був записаний до «листа очікування» на трансплантацію серця.

Для того, аби ця операція стала можливою, працювала величезна команда. Дякуємо всім і кожному:

– Національному інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова за багаторічну дружбу та плідну співпрацю, його директору, академіку Василю ЛАЗОРИШИНЦЮ за особисту підтримку розвитку кардіохірургії в регіоні, наставництво та вагому допомогу у проведенні першої трансплантації серця у Центрі. Фахівцям інституту Сергію РУДЕНКО, Андрію МАЗУРУ, Роману БУРЯКУ, Роману ПЕРЕСТЮКУ за особисту участь в операції.

– Народному депутату України Сергію Лабазюку за особисте сприяння в терміновій доставці донорського органу з Івано-Франківська в Хмельницький (на той час у ДСНС не було можливості допомогти з транспортуванням і трансплантація була під загрозою).

– КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня, де відбулась експлантація анатомічних матеріалів, Український центр трансплант-координації (генеральний директор Дмитро КОВАЛЬ).

– Поліції Хмельницької області (начальник, полковник поліції Руслан ГЕРАСИМЧУК) за сприяння і супровід під час транспортування анатомічних матеріалів.

Окрема подяка співробітникам КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» за відмінну роботу: кардіохірургу, директору Центру Андрію КЛАНЦІ, кардіохірургам Валерію СУХАРЄВУ, Андрію ДАНИЛЮКУ, Андрію ШИМКІВУ; трансплант-координатору Руслані ГРИГОРУК, анестезіологам Юрію ГОРДЄЄВУ, Михайло ІЛЬНИЦЬКОМУ, Игорю ВОЛОТІВСЬКОМУ, лікарю-інтерну Богдан СМОЛІЮ, операційній м/с Тетяні ХМЕЛЬ, анестезіологічним м/с Юлії ШИНКАРЧУК, Вікторії ЛИСАК, молодшим м/с Ріті КЛЯШТОРНІЙ, Ларисі ВЕРЕМЮК; заступнику директора з господарської частини та загальних питань Віктору ЧАПАЙДІ, інженеру з охорони праці Віктору ШКРОБТАКУ.

«Ми вдячні всім колегам, які брали участь в такій важливій для нас події, – зазначив директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрій КЛАНЦА. – Це ще один крок на шляху розвитку трансплантології в Україні. Трансплантація серця в Хмельницькому стала можливою не лише завдяки високому професіоналізму лікарів і злагодженій та координованій роботі усіх служб, але і родині донора, які, розуміючи важливість донорства надали згоду на вилучення анатомічних матеріалів».

Безмежна шана та добра пам’ять Людині, яка стала донором. Щирі співчуття та вдячність родині за прийняття складного, але вкрай важливого рішення про пожертву.

Довідка. КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» входить до Пілотного проекту з трансплантації, має відповідну ліцензію. В закладі працює трансплант-координатор. Усі, хто потребує трансплантації, можуть звернутись за консультацією, пройти відповідне обстеження, записатись до так званого «листа очікування», отримати якісну високоспеціалізовану медичну допомогу.

За матеріалами КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр»

попередня стаття“Обіймись, Україно”. У День Соборності підписано Меморандум про міжрегіональну співпрацю між Хмельницькою, Тернопільською та Чернівецькою обласними радами
наступна статтяВіолета Лабазюк відвідала заклади культури обласної комунальної власності