Підписано Меморандум про співробітництво щодо управління твердими побутовими відходами за допомогою відкритих даних

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк та директор товариства з обмеженою відповідальністю «Вейст Юкрейн Аналітікс», експерт з відкритих даних Андрій Гнап уклали Меморандум про взаєморозуміння між Хмельницькою обласною радою та ТОВ «Вейст Юкрейн Аналітікс».

Як зазначив Андрій Гнап, документом передбачено розвиток ефективного та взаємовигідного співробітництва Сторін у сферах охорони навколишнього природного середовища та управління твердими побутовими відходами за допомогою відкритих даних.

У рамках Меморандуму у 2022 році буде організовано ряд спільних заходів з представниками територіальних громад і бізнесу щодо створення для органів місцевого самоврядування обов´язкових відкритих даних та електронних ресурсів у напрямку управління твердими побутовими відходами.

Мета Меморандуму – надати підтримку Хмельницькій обласній раді з цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації у сфері охорони навколишнього природнього середовища.

Для досягнення мети Меморандуму Сторони приділятимуть увагу проведенню аналізу наявних і обов’язкових регіональних відкритих реєстрів; розробленню відповідного програмного забезпечення у межах реалізації концепції відкритих електронних реєстрів та впровадженню та функціонуванню відкритих електронних реєстрів по тематиці Меморандуму.

Підписаний Меморандум відповідає і підкріплює головний плановий документ розвитку Хмельниччини на довгострокову перспективу – Стратегію регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки та План заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2023 роки, затверджені рішенням обласної ради у грудні 2019 року.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, зацікавлення у співпраці з екологічним стартапом Вейст Юкрейн Аналітікс безумовно є, оскільки ситуація з твердими побутовими відходами в Хмельницькій області залишається доволі актуальною проблемою. А дана співпраця у рамках Меморандуму буде продовженням втілених цьогоріч в області екологічних проєктів «Хмельниччина йде на чистоту» та «Япомога».

У свою чергу, за словами Віолети Лабазюк, представники стартапу Вейст Юкрейн Аналітікс допоможуть органам місцевого самоврядування краще управляти процесами у сфері поводження з твердими побутовими відходами з метою збільшення відсотка переробки вторинної сировини в області.

Екологічний стартап Вейст Юкрейн Аналітікс – це майданчик із відкритими даними про відходи, на якому можна шукати партнерів і ці відходи продавати/купувати.

В Україні до 94% сміття просто захоронюють на полігонах. Це найдешевше. Але час переходити на більш сталі рішення. В Європі та Штатах це вже роблять.

Протягом свого першого року існування Waste Ukraine Analytics збирали всі наявні дані про відходи, змагалися в конкурсах і хакатонах, шліфували код і на кожному досвіді удосконалювалися.

Стартап працює не лише з бізнесами й радами різних рівнів, але й міжнародними організаціями.

попередня стаття21 грудня – службі зайнятості виповнюється 31 рік
наступна стаття22 грудня – День енергетика!