«Підтримка громад в управлінні землями» – новий проект від програми USAID для українських громад

Децентралізація, земельна реформа та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні ставлять перед територіальними громадами низку завдань. Їх виконання потребує застосування сучасних інструментів та ефективних рішень. Щоб допомогти громадам на цьому шляху, громадська спілка «Укргео» запроваджує річний проект «Підтримка громад в управлінні землями», що реалізується за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Презентація проекту відбулася 2 вересня в Києві.

Діяльність в межах проекту допоможе громадам у всіх областях України впровадити сучасні інструменти управління землями в умовах нового земельного законодавства щодо просторового планування використання земель та дерегуляції у сфері земельних відносин. Бенефіціарами проекту стануть в першу чергу територіальні громади, їх голови та землевпорядники. Планується охопити щонайменше 800 територіальних громад.

«Коли говоримо про громади і їх становлення, то це, в першу чергу, мова йде про створення належних, сприятливих умов для комфортного проживання людей на їх території. Забезпечити людям якісні послуги, створити умови для економічного розвитку, для самореалізації і дозвілля кожного мешканця, для культурного розвитку – це та багато іншого в «руках» громад. Така діяльність потребує системного підходу, одним з базових документів якого є комплексний план просторового розвитку території громади. Якщо раніше громада управляла територією, яка була в межах забудови населених пунктів, то сьогодні децентралізація значно розширила горизонти їх управління. Водні, лісові ресурси, землі сільськогосподарського призначення – тепер громади їх господарі. Завдання не тільки провести інвентаризацію таких ресурсів та їх оцінку, але й розробити на їх основі комплексні плани просторового розвитку. Тільки так можливо буде ефективно управляти таким стратегічним ресурсом. Ми розуміємо, що це завдання із зірочкою для громад, тому й сприяємо створенню подібних проектів, як «Підтримка громад в управлінні землями», – сказав під час презентації проекту заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID аграрного та сільського розвитку АГРО зосередила увагу на тому, що громади набули низки повноважень завдяки реформі децентралізації та земельній реформі. За її словами, саме громади тепер відповідальні за просторове планування своїх територій, розпорядження землями, контроль за їх самовільним захопленням та цільовим використанням.

«Ці повноваження формують потенціал економічного успіху громад, який залежить від обізнаності керівництва та фахівців громад про нові можливості законодавства та володіння практичним інструментарієм для досягнення цілей. Розуміючи ці завдання та потреби, Програма АГРО підтримає громади на цьому шляху. Ми підтримали проект «Підтримка громад в управлінні землями», до якого залучені найкращі фахівці у галузях просторового планування, земельного права, геодезії та землеустрою, які нададуть допомогу громадам у впровадженні сучасних інструментів управління землями в умовах нового земельного законодавства щодо просторового планування використання земель та дерегуляції у сфері земельних відносин», – прокоментувала Ксенія Сидоркіна.

 В громадській спілці УкрГео, яка реалізовує проект, заявили, що націлені простими та доступними інстументами підвищити спроможності територіальних громад через знання земельного законодавства.

 «У рамках проекту будуть заплановані навчання та консультації, через які ми поділимося кращими практиками управління земльними ресурсами. Ми допоможемо в організації комунікації громад з державними інституціями, підготуємо пропозиції щодо вирішення проблемних питань земельних відносин на національному рівні або рівні законодавства та багато іншого», – розповів Роман Челноков, Голова Правління Укргео.


Проект став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Думка авторів не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду СШA.

Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО): https://www.facebook.com/usaid.agro/.

Джерело: Сайт decentralization.gov.ua

 

попередня стаття340 прикордонників склали присягу на вірність Батьківщині
наступна статтяВідбулась робоча нарада