Підтримка медіа, культурної спадщини та митців в умовах війни

Темою обговорення зустрічі команди Міністерства культури та інформаційної політики з Послом США в Україні, Бріджит Брінк та її командою стала підтримка культурної сфери й українських ЗМІ та питання їх збереження під час війни.

Як було зазначено українською стороною, наразі стоїть багато завдань як відновлювати культурну сферу після війни, та ще більше викликів маємо сьогодні. Тому, потрібна конкретна підтримка вже зараз та всередині України.

Учасники зустрічі обговорили три можливі напрямки співпраці:

  • Підтримка українських медіа та протидії дезінформації з боку росії.

Зокрема у межах підтримки українських медіа було обговорено проект «Інформаційний Рамштайн» – нову форму партнерства, на зразок діючого формату Рамштайну, яка матиме не тільки військовий, а й інформаційний характер.

Українські медіа – це український інформаційний фронт, до якого закликають доєднатися всім країнам цивілізованого світу. Організований «Інформаційний Рамштайн» стане майданчиком для обговорення нових інформаційних викликів воєнного часу та покладе початок єдиного інформаційного фронту країн-союзників.

Крім того, на обговорення було винесено питання медійного середовища під час війни та підтримка США незалежних ЗМІ.

  • Збереження культурної спадщини України.

Сторони обговорили підтримку України як в напрямку діджиталізації культурної спадщини та створенні окремих реєстрів по кожному напрямку, так і в поставці матеріалів для евакуації культурних об’єктів.

  • Підтримка українських митців та книговидання. 

У межах цього напрямку допомоги було запропоновано створення колаборації між відомими американськими та українськими інституціями чи митцями на довгостроковій основі. Також Міністр наголосив, що митцям в Україні потрібна фінансова підтримка.

Джерело: Урядовий портал

попередня статтяПрограма «Доступна іпотека» запрацює з 1 жовтня 2022 року для чотирьох категорій громадян
наступна статтяКанада надає 40 мільйонів доларів США для забезпечення 2,4 мільйона тонн сховищ