Плужненський професійний аграрний ліцей долучився до грантового проєкту з розвитку органічного землеробства

“Трансфер знань про органічне землеробство та зміну клімату в сільському господарстві”- проєкт з такою назвою буде реалізовано в Плужненському професійному аграрному ліцеї протягом 2021-22 років громадською організацією «Мультикультурна Україна» за підтримки Посольства США в Україні та Агенції регіонального розвитку Хмельницької області.

Про старт проєкту та  перспективи подальшої співпраці обговорили сьогодні на зустрічі заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв, помічник аташе з питань освіти та культури Посольства США в Україні Вікторія Михайленко, керівник проєкту  Мартін Ройтер, проект-менеджер групи Ріттер Біо Агро Костянтин Січной, керівник проектного офісу університету Національного університету водного господарства та природокористування Алла Кучерова.

Від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк та всього депутатського корпусу Валентин Соколюк привітав гостей на Хмельниччині та побажав сторонам плідної співпраці: “Наша область завжди була потужним сільськогосподарським регіоном і сьогодні за багатьма показниками агропромислового виробництва є аграрним лідером у державі. І дуже приємно, що саме подільський аграрний ліцей стане першопрохідцем у реалізації грантового проєкту з такого перспективного напрямку сільського господарства”.

Проєкт передбачає розробку навчальних матеріалів (посібники, відео лекції) на тему органічного землеробства, зокрема, щодо зв’язку із зміною клімату, практик екологізації сільського господарства, які досліджуються та впроваджуються освітянами у США.

Партнери проєкту Університет Меріленду (США), від якого буде здійснюватись передача знань,  та  Плужненський професійний аграрний ліцей (Хмeльницька обл.), на базі якого буде відбуватись розробка матеріалів та їх практичне опрацювання.

За допомоги науковців Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП, м. Рівне) учбові агрономічні дисципліни ліцею буде доповнено темами з органічного сільського господарства, екологічної та водної проблематики сільського господарства.

У Плужненському професійному аграрному ліцеї планується також закласти демонстраційну ділянку з вирощування органічних плодоовочевих культур та лікарських рослин. Допомагатиме в цьому бізнес-група «Ріттер Біо Агро», яка має семирічний досвід ведення органічного   господарства.

Раніше ліцей та «Ріттер Біо Агро» вже домовились про можливість проходження ліцеїстами практики на виробничих потужностях компанії у Рівненській та Хмельницькій областях.

Проєкт впроваджується в рамках «Програми малих грантів громадської дипломатії – ОСВІТА» Посольства США в Україні.

За матеріалами organic.info

Презентація грантового проєкту “Трансфер знань про органічне землеробство та зміну клімату в сільському господарстві”.

 

 

попередня статтяХмельниччина та ще 10 областей України – в помаранчевій зоні
наступна статтяРинок праці Хмельниччини