Помолилися за дітей, які загинули від збройної агресії росії

4 червня 2021 року Верховна Рада України встановила пам’ятну дату – День  пам’яті дітей, які загинули від збройної агресії росії, яка відзначається щорічно  4 червня.

В обласному центрі біля пам’ятного знаку «Ангел скорботи» відбулася міжконфесійна молитва за загиблих дітей під час російсько-української війни. Підніжжя пам´ятника вкрили живі квіти, іграшки та лампадки.

Учасники поминального заходу вшанували пам´ять усіх дітей, які стали невинними жертвами у російсько-українській війні.

Лише з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну від рук російських окупантів загинула 261 дитина, більше 480 дітей було поранено.

На жаль, ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 184, Київській – 116, Харківській – 112, Чернігівській – 68, Луганській – 52, Херсонській – 52, Миколаївській – 47, Запорізькій – 29, Сумській – 17, у м. Києві – 16, Житомирській – 15.

Через постійні бомбардування та обстріли збройними силами росії українських міст та сіл пошкоджено 1938 закладів освіти. При цьому 182 з них зруйновано повністю.

Такою є ціна на право жити у цивілізованій Європейській державі.