Понад 200 вишиванок презентовано на виставці  «Скарби Поділля»

У День Європи у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулося відкриття обласної виставки-презентації вишиваного одягу «Скарби Поділля».

“Взаємоповага неможлива без самоповаги. І Україна йде на зустріч Європі гідно і пишаючись своїми здобутками. Ще ніколи не було такої кількості виставок українського мистецтва, такого фокусу на Україні й такого інтересу до українських митців та мисткинь. Українська культура помітна у світі. І не тільки через війну, а тому, що автентична, потужна, різноманітна, строката, прекрасна”, – сказала директорка Центру, заслужена артистка України Майя Онищук у своєму вітальному слові.

Вишивання досить поширене у нас на Хмельниччині. Щороку понад 2000 вишивальниць демонструють свої вишивані вироби під час різноманітних свят, виставок, ярмарків, творчих звітів. І кожного разу ми захоплюємося красою вишиваних виробів, художнім хистом і працею наших вишивальниць. І ось сьогодні ми вперше зібрали з усієї області понад 200 вишиваних творів: сорочок, блуз, суконь, костюмів, які оздоблені різноманітними візерунками.

Мистецьким дарунком для гостей Центру став невеликий концерт, в якому взяли участь народний аматорський гурт «Забава» Хмельницької школи мистецтв. Керівник Юрій Созонюк. Солістки Дар´я Франчук та Вікторія Гунченко. Також глядачі були у захваті від виступу гурту учасниць академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» обласної філармонії: Катерини Бессонової, Катерини Мельничук, Наталії Ноль та Оксани Міщук. Студентка Хмельницького музичного коледжу імені Владислава Заремби Єлизавета Ребюк виступала у супроводі концертмейстера Антоніни Булак. Також яскраво прозвучали світові хіти у виконанні студенток Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Влади Гайдамащук та Ольги Коханської.

Європа починається не за кордоном, бо наша рідна земля, з її історією визвольної боротьби, мальовничою природою й талановитим народом – її невід’ємна частина.

Сьогодні Європа пліч-о-пліч з Україною. Ми це відчуваємо і дуже цінуємо! Разом ми переможемо!

За матеріалами Хмельницького обласного

науково-методичного центру культури і мистецтва

попередня статтяМіноборони запустило сайт з інструкціями для поранених військових
наступна статтяВ Україні стартувала програма виплат коштів на відновлення житла: як подати заявку в “Дії”