Посол Швеції Мартін Хаґстрьом відвідав Хмельниччину

Сьогодні відбулася зустріч першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук та голови облдержадміністрації Вадима Лозового з Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Мартіном Хаґстрьом, який відвідав Хмельниччину з метою обговорення міжнародного і двостороннього співробітництва у сфері економіки та інвестицій.

 

Під час робочої зустрічі з обласною владою посол Швеції в Україні висловив сподівання на подальше успішне ефективне партнерство.

Перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, вітаючи від імені керівництва, депутатського корпусу облради та від себе особисто високого гостя, зазначила, що зустрічі на такому рівні стають не лише традиційними, а й демонструють ефективні результати міжнародного двостороннього співробітництва.

Наразі, за словами Неоніли Вячеславівни, в Хмельницькій області успішно працює ряд проектів матеріально-технічної допомоги із залученням коштів шведської сторони. Зокрема, вона  подякувавши Мартіну Хаґстрьому за сприяння в реалізації проекту «ULEAD з Європою» («Підтримка децентралізації в Україні»).

«У нашій області успішно діє 41 об’єднана територіальна громада. Саме завдяки цьому проекту фінансова та управлінська децентралізація в партнерстві з регіональною владою уже допомогла цим громадам розпочати вирішення актуальних проблем територіальних громад області, серед яких найбільш складним і соціально важливим є проблема якісного надання адміністративних послуг. Саме завдяки такій співпраці логічним результатом реформ в Україні щодо децентралізації буде проста і логічна система місцевого самоврядування, яка здатна забезпечити комфортне життя жителів усіх населених пунктів, особливо це стосується сільського населення. Тому нашим спільним завданням є ефективна реалізація планів, які ми намітили в рамках спільного шведсько-українського співробітництва, досить вагомою у цьому напрямку є консультативна і методична допомога представників місії», – наголосила посадовець.

Сьогодні, завдяки Проекту, в нашій області уже діють 6 сучасних Центрів надання адміністративних послуг. 2 серпня стало відомо, що ще 7 громад Хмельниччини отримають допомогу Програми «U-LEAD з Європою» у створенні та модернізації ЦНАП. Час показав, що для наших громадян така співпраця дає новий поштовх для активізації, віри в свої сили та сприяє участі у розбудові своїх територій.

Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції Мартін Хаґстрьом висловив слова вдячності та підтримки Хмельниччині, як лідеру з проведення процесів децентралізації та відзначив, що шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» – це  проект, який надає практичну допомогу просуванню реформ на основі досвіду країн-членів ЄС та спрямований на зміцнення професійного потенціалу, здатного реалізовувати реформи в об’єднаних територіальних громадах, разом з тим, у рамках децентралізації, і в галузі освіти.

Учасники зустрічі обговорили перспективи подальшої співпраці у різних сферах економіки, зокрема і щодо налагодження партнерських стосунків бізнесових кіл.

Окрім Хмельниччини, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом, у рамках робочого візиту, відвідає Івано-Франківську, Чернівецьку, Волинську та Рівненську області.