Працівників харчової промисловості краю привітали з професійним святом

Щорічно у третю неділю жовтня відзначається професійне свято харчової промисловості України – День працівників харчової промисловості.

Підприємства харчової і переробної промисловості відіграють провідну роль у забезпеченні населення продовольчими товарами. Над виробництвом хліба та хлібобулочних виробів працюють 18 колективів хлібопекарських підприємств, переробку продовольчого зерна проводять 14 підприємств, 7 підприємств забезпечують населення області молочними продуктами, більше 20 підприємств ковбасними виробами, чотири заводи цукром. А ще в області працюють підприємства з виробництва консервованої продукції, пивоварні заводи, заводи з виробництва солоду, переробки технічних культур та десятки приватних підприємців, які поставляють свою продукцію в торгові мережі Хмельницької області та міста Хмельницького.

З нагоди свята у сесійній залі Будинку рад відбулися урочистості, на який завітали голова обласної ради Михайло Загородний, т.в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, представники підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, ветерани галузі.

Вітаючи зі святом працівників харчової промисловості краю від себе особисто та депутатів обласної ради голова облради Михайло Загородний зазначив, що виробництво харчових продуктів є однією з найперших умов життя людей і розвитку суспільства. На галузь покладено відповідальне завдання – задоволення потреб кожної родини в якісній, смачній та доступній продукції харчування. Ефективна робота підприємств галузі зумовлена, передусім, професіоналізмом працівників, високим рівнем організації виробництва та впровадженням новітніх технологій.

«Хмельниччина є потужною аграрною областю, підприємства якої виробляють значну кількість різноманітних продуктів харчування. Своєю самовідданою працею, відповідальністю за доручену справу, творчим пошуком висококваліфіковані працівники харчової промисловості демонструють високий професіоналізм у забезпеченні складних безперервних технологічних процесів. Переконаний, що уміле поєднання найновіших технологій і передового світового досвіду з добрими українськими традиціями значно розширить асортимент, забезпечить високу конкурентоспроможність місцевого продукту та наповнення місцевих бюджетів, а також сприятиме підвищенню добробуту кожної людини», – сказав посадовець.

Очільник обласної ради подякував «харчовикам» за щоденну плідну роботу, побажав, аби їхні підприємства були успішними, де би створювались нові робочі місця, а продукція повсякчас була запитуваною споживачами.

Окремим працівникам харчової промисловості Михайло Загородний вручив Грамоти облради та цінні подарунки.

Довідка.

На Хмельниччині функціонує  114 підприємств основного кола звітності і до 300 підприємств середніх, малих, приватних підприємців та фізичних осіб, які займаються виробництвом харчових продуктів.

 Підприємствами харчової і переробної промисловості області забезпечується майже третина загального обсягу реалізації промислової продукції регіону.

За січень-серпень 2019 року реалізовано харчових продуктів і напоїв на суму понад 7,9 млрд. грн, що майже на 1,4 млрд. грн більше в порівняні до відповідного періоду 2018 року.

Над виробництвом хлібобулочних виробів сьогодні працюють в області 18 трудових колективів та безліч приватників та одноосібників. З початку року пекарями вироблено понад 25 тис. тонн хліба і хлібобулочних виробів, 1,7 тис. тонн здобних виробів та 105 тонн тортів . Найбільшими виробниками є ТОВ «Агробізнес», ТОВ ТД «Хмельницькхліб», СТ «Домашній хліб», ПРАТ «Ізяславський хлібзавод», ТМ «Мамин хліб», ТОВ «Український кристал», ПРАТ «Славутський хлібзавод», ПП «Добрий Хліб».

Переробку продовольчого зерна в області здійснює 14 підприємств основного кола звітності. Найбільшими з них є «Богдановецький комбінат хлібопродуктів», ТОВ «Хмельницьк-млин», ТОВ «Агробізнес», ТОВ «Деражня млин», ТОВ «Хмельницькзернопродукт», ТОВ «Хмельницька макаронна фабрика», ТОВ «Сані Фуд», ТОВ «Дар землі», ПП «Вектор Плюс» якими виробляється  борошно, різних видів крупи, макаронні вироби, сухі сніданки, тощо. З початку року підприємствами вироблено 60 тис. тонн борошна, питома вага в Україні майже 6%, виробництво макаронних виробів складає 2,5 тис. тонн – питома вага в Україні понад 5%.

Молочна галузь на Хмельниччині представлена сімома потужними підприємствами, які здійснюють переробку молочної сировини і виробництво високоякісної молочної продукції. Це такі підприємства, як ПРАТ «Деражнянський молочний завод», ТОВ «Віньковецький сир завод», ДП «Старокостянтинівський молочний завод», ПП «Дживальдіс», ПРАТ «Хмельницька маслосирбаза», ТДВ «Дунаєвецький маслозавод», ПП «Ізяславмолпродукт». Продукція цих заводів користується попитом не лише в області, а й по всій Україні та за межами держави.

На переробку в цьому році поступило понад 140 тис. тонн молока що складає 30% до його виробництва в усіх категоріях господарств області. За вісім місяців цього року вироблено 6,4 тис. тонн молока питного, 7,4 тис. тонн масла та більше 3 тис. тонн сирів різних видів. Варто зазначити, що дана продукція до кінцевого споживача доходить за ціною на 5% нижчою, ніж в середньому в Україні.

Переробкою м’яса в області займається понад 20 підприємств. Найбільші з них: ТОВ «Верест», ПП «Агропродукт», ПП «Рикун», ТОВ «Проскурів Агро», Зіньківський ковбасний цех ФГ «Подільська марка», ТОВ «Подільський бройлер». З початку року підприємставами вироблено понад 2,6 тис. тонн м’ясних виробів, що на 10% більше попереднього року. Дані підприємства успішно реалізовують свою продукцію і розвивають власну торгову марку через мережі фірмових магазинів, як в області так і в цілому в державі.

У сезон цукроваріння в 2019 році працюють Наркевицький, Теофіпольський, Старокостянтинівський і Шепетівський  цукрові заводи. На переробку цьогоріч поступило понад 500 тис. тонн буряка, з якого вироблено майже 50 тис. тонн цукру. Проводиться реконструкція Красилівського цукрового заводу.

Активно інвестується переробка технічних культур. За останні 7 років введено в дію заводи по переробці сої в Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Старосинявському, Городоцькому та Волочиському районах загальною потужністю 2426 тон за добу. До кінця 2020 року планується введення в дію 1 лінії по переробці ріпаку в Дунаєвецькому районі. За кілька років введеться в дію завод по переробці олійних на 1 млн. тонн в Старокостянтинівському районі, що дасть можливість  переробляти всю вирощену сою, ріпак та соняшник і вже не реалізувати сировину, а продукцію переробки. Для реалізації даного проекту буде інвестовано 130 млн.дол., та очікується створити  500 робочих місць. Як результат в поточному році в порівняні з попереднім виробництво олії збільшено в більше, ніж в 6 разів.

Надійними виробниками високоякісної продукції в області є консервні такі підприємства: «Сатанівський консервний завод», «Балтіка», «Інтерпродсервіс», «Яблуневий дар», з виробництва води «Оболонь», з виробництва пива Славутський та Хмельницький пивоварні заводи, з виробництва солоду Славутський  та Чемеровецький солодові заводи.

З початку року за межі держави експортовано понад 28 тис. тонн меду,  1,3 тис.тонн молочної продукції, та сотня найменувань інших товарів. Харчові продукти, продукти тваринного походження експортувалися у 131 країну світу. 

попередня статтяДністер: туристичний потенціал та перспективи
наступна статтяВідбулася обласна дитяча науково-практична конференція школярів і юннатів – виконавців науково-дослідницьких робіт у галузі біології, екології, сільського та лісового господарства