Працівників благодійного фонду навчали навичкам першої медичної допомоги

На базі комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради за сприяння голови обласної ради Віолети Лабазюк відбувся тренінг-курс навчання «Домедична допомога в умовах воєнного часу для цивільних осіб» для працівників БО «Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький УГКЦ».

Даний благодійний фонд уже близько 20 років реалізовує проєкти на підтримку дітей із сімей зі складними життєвими обставинами, осіб з інвалідністю, людей похилого віку. З 24 лютого 2022 року  благодійний фонд активно включився в роботу з надання багатоцільової гуманітарної допомоги внутрішньо-переміщеним особам, які проживають на Хмельниччині. І вимогою часу постало питання про надання першої долікарської допомоги.

Позитивній реалізації тренінгу-навчання з долікарської допомоги, який тривав протягом 3-4 серпня, сприяли тренери КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», які під час занять навчали практичним навичкам першої медичної допомоги потерпілим. Адже, особливо сьогодні, в умовах війни, навички першої медичної допомоги – критична необхідність для кожної людини, і це, без перебільшень, може врятувати життя.

Працівники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:

інструктори Європейської Ради Реанімації та Всеукраїнської Ради Реанімації Ірина Фролова і Юлія Вдовиченко провели навчання за відповідною програмою, яка включає в себе такі заняття – «Зонування місця подій», «Діагностика та зупинка критичної кровотечі», «Алгоритм огляду в жовтій зоні», «Забезпечення прохідності дихальних шляхів» та «Базові реанімаційні заходи».

На завершення курсу всі учасники тренінгу висловили сподівання, щоби набуті практичні знання не знадобилися. Разом з тим, переконалися, що вміння правильно надавати допомогу до приїзду медиків, є необхідністю, тим більше у час війни.