Представники Хмельницької АЕС взяли участь у семінарах ВАО АЕС

749

Представники Хмельницької АЕС беруть активну участь у семінарах організованих Всесвітньою асоціацією організацій, які експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС). Зокрема, в онлайн-семінарах «Лідерство і культура ядерної безпеки в атомній енергетиці», співорганізатором якого разом із Рівненською була і Хмельницька АЕС, а також «Практичне примінення базових принципів роботи оперативного персоналу АЕС».

У семінарі «Лідерство і культура ядерної безпеки в атомній енергетиці» взяли участь і працівники Запорізької, Южно-Української атомних станцій та Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС». Хмельницьку АЕС на цьому заході представила доволі чисельна делегація із представників служби відомчого нагляду і пожежної безпеки, оперативного персоналу, служби охорони праці, відділу забезпечення якості, служби аналізу безпеки, цеху теплової автоматики та вимірів, енергоремонтного підрозділу, реакторного, турбінного, електричного та хімічного цехів.

Курс семінару – один із заходів програми «Навчання та розвиток» регіонального центру ВАО АЕС, яким було передбачено обговорення питань взаємозв’язку лідерства та культури безпеки, характеристики стилів лідерства, атрибутів лідера, позитивного стимулювання управління робочим часом та ін. Теоретичний матеріал семінару було підкріплено практичними заняттями для забезпечення зворотного зв’язку зі слухачем, тому навіть практичні завдання онлайн, були досить ефективними.

У рамках програми семінару «Практичне примінення базових принципів роботи оперативного персоналу АЕС», презентували свої напрацювання представники атомних електростанцій Чехії, Білорусії, Китаю, Індії, Вірменії, України, Росії. Кращий узагальнений досвід щодо практичного застосування базових принципів роботи оперативного персоналу АЕС представили також ДП «НАЕК «Енергоатом» і ВАО АЕС.

Зокрема, під час онлайн-зустрічі фахівці ядерної галузі поділилися інноваційними підходами до навчання на повномасштабному тренажері (ПМТ) блочного щита управління, розглянули роль начальників зміни станції та енергоблока, як лідерів, а спільні тренажерні заняття, як інструмент впровадження базових принципів роботи оперативного персоналу АЕС.

За словами начальника зміни енергоблока ВП ХАЕС Олександра Хомича, ефективний обмін досвідом між АЕС усього світу в рамках ВАО АЕС продовжується не зважаючи на обмеження, що накладені пандемією, адже застосування сучасних технологій відеозв’язку майже відтворює атмосферу присутності учасників семінару в одній залі. Важливо і надалі ділитися напрацюваннями в практичному застосуванні базових принципів роботи оперативного персоналу між АЕС. Застосування позитивних практик в цій області допомагає підвищувати показники безпеки та ефективність роботи енергоблоків.