Презентовано навчальний посібник «Флора Хмельниччини»

21 серпня, під час освітянського хакатону  «Реалізація наскрізних змістових ліній Нової української школи в контексті сучасного освітнього простору», який проводився на базі Хмельницького НВК № 10 Департаментом освіти і науки міста Хмельницького відбулася презентація нещодавно виданого навчального посібника природничо-краєзнавчого змісту «Флора Хмельниччини».

Побував на презентації і Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

У заході взяли участь місцеві освітяни, науковці Хмельницького та Кам’янець-Подільського імені Івана Огієнка національних університетів, представники Хмельницьких ОІППО і ОЕНЦУМ, ТзОВ «Поліграфіст» і ЗМІ.

Видання присвячене 100-річчю Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, 55-річчю Хмельницького національного університету та 65-річчю Хмельницької обласної станції юннатів, нині – обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. У книзі фахово зібрано й узагальнено відомості про багатства і неповторну красу рослинного світу краю, його охорону й збереження, раціональне використання і відновлення, описано історію ботанічних досліджень в регіоні та наведено системний аналіз флори, охарактеризовано рідкісні й червонокнижні види і описано інвазійні види. Кожну рослину проілюстровано кольоровим фото, більшість із яких – авторські.

Цей спільний науково-освітній проект експериментального майданчика Національної академії педагогічних наук України на базі Хмельницького ОЕНЦУМ успішно реалізовано завдяки його ініціаторам і авторам – Людмилі Любінській, доктору біологічних наук, професору, завідувачу кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка і  її сподвижниці – Лілії Юглічек, кандидату біологічних наук, доценту кафедри екології Хмельницького національного університету, які долучали до участі у проекті педагогів та школярів закладів загальної середньої і позашкільної освіти області, імена яких є на окремих сторінках навчального посібника.

Переважну більшість непересічних авторських ілюстративних фотоматеріалів у книгу забезпечив подільський художник Микола Рябий. На її сторінках можна зустріти ще й багато окремих інформаційних цікавинок про рослини, що, безумовно сподобається читачам.

Науково-педагогічне рецензування навчального посібника виконали знані в Україні науковці: Іван Бех , Володимир Вербицький, Олександр Лукаш та Віктор Мельник.

Нова навчальна книга для учнівської і студентської молоді краю отримала схвалення й рекомендацію до видання з грифом МОН України від Науково-методичної комісії з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти МОН України і була надрукована у ТзОВ «Поліграфіст» загальним накладом 1500 примірників.

Враховуючи потребу «Флори Хмельниччини» для навчального процесу, Хмельницька обласна рада і ОДА підтримали проект і виділили обласному ЕНЦУМ цільові кошти на оплату придбання книги та безоплатну передачу її примірників для бібліотек кожного закладу освіти області.

Хмельницькі педагоги-натуралісти завдання виконали вчасно, намагаючись забезпечити цим цікавим, змістовним і красивим навчальним посібником школярів та їх педагогів до початку навчального року, а цифровий формат книги – розмістили в електронній бібліотеці юннатів Хмельниччини ( див. за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=5 ).

Високу оцінку та важливість видання для екологічної освіти і виховання учнівської молоді краю неодноразово підкреслювали учасники освітянського хакатону: Наталія Міронова, доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри екології Хмельницького національного університету; Тетяна Виговська, кандидат біологічних наук, доцент Хмельницького університету управління і права; Антоніна Парфенюк, методист біології науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради; Василь Климчук, директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді; Лілія Мирна, методист біології та екології Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і ряд її колег – педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Загалом учасники науково-педагогічного заходу висловлювали своє захоплення книгою і слова щирої вдячності її авторам за працю на благо освіти і навчання підростаючого покоління, сподіваючись на те, що «Флора Хмельниччини», як перша із серії їх авторських книг навчального видання «Рослинний світ Хмельниччини», буде продовжена наступними цікавими й змістовними книгами, матеріали до яких нині наполегливо опрацьовують творці цього прекрасного природничо-краєзнавчого проекту.

                                                                                                                                                  За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ

попередня статтяМихайло Загородний зустрівся із представниками Товариства Червоного Хреста України
наступна статтяАсоціація об’єднаних територіальних громад Хмельниччини