Про досвід успішного врядування на Хмельниччині розповіли регіональним ЗМІ

 7 червня у Хмельницькій області стартував дводенний прес-тур «Кращі практики місцевого самоврядування», в рамках якого журналісти відвідають Волочиську та Дунаєвецьку міські, Сатанівську селищну та Гуменецьку сільську  об’єднані територіальні громади.

Офіційне відкриття прес-туру відбулось у Хмельницький обласній раді, де учасників ознайомили із результатами реформи місцевого самоврядування та процесу децентралізації влади, досягненнями за перші три роки реформи, починаючи зі схвалення Кабінетом Міністрів України Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні у 2014 році.

Серед головних здобутків реформи – ухвалення нового законодавства про добровільне об’єднання та співробітництво громад, реалізація фінансової та секторальної децентралізації, що мало результатом збільшення місцевих бюджетів, об’єднання понад 20% від загальної кількості органів місцевого самоврядування України у 413 об’єднаних територіальних громад, збільшення у 2016 році порівняно з 2015 роком в 2,5 рази кількості населення, які відчули позитивні зміни від реформи.

Наголошуючи на важливості бюджетної децентралізації для ОТГ, які мають право формувати свій бюджет на правах міст обласного значення голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний зазначив: «Минулого року рівень освоєння громадами коштів субвенції, які держава виділила на розвиток інфраструктури у розмірі 216,4 млн. гривень, склав майже 95%. І це дуже хороший результат по Україні. За ці гроші в області було реалізовано 195 проектів».

Крім того, за його словами, коштом державного фонду регіонального розвитку проводилося фінансування 37 об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального господарства загальною вартістю 113,8 млн. гривень.

Також учасники прес-туру отримали детальну інформацію про мету, завдання та процедуру участі у конкурсах, організованих Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі – Мінрегіон) у співпраці з Радою Європи задля сприяння проведенню реформи місцевого самоврядування та процесам децентралізації влади: Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» (для органів місцевого самоврядування усіх рівнів) і Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальна організація влади» (для представників медіа).

Перший конкурс спрямований на визначення інновацій та ноу-хау органів місцевого самоврядування. Він допомагає збирати, аналізувати, відзначати та поширювати кращі практики, а їх авторам обмінюватись успішним досвідом, в тому числі зі своїми європейськими колегами під час візитів переможців до країн-членів Ради Європи.

Другий конкурс адресовано представникам ЗМІ, який, в свою чергу, збільшить обізнаність населення про здобутки громад та їхніх органів місцевого самоврядування в часи реформ, про авторів успішних практик і їхні досягнення, які стали можливими завдяки непереборному бажанню людей змінити життя в Україні на краще.

Як зазначив Андрій Гук, менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація та територіальна консолідація в Україні», яка є співорганізатором зазначених конкурсів, «це вже другий прес-тур, під час якого ми надаємо можливість журналістській спільності ближче познайомитися з досягненнями реформи на місцях. Сподіваємось, що успішний досвід Хмельницьких ОТГ надихне громади спільно досягати добробуту».

В свою чергу, Михайло Загородний зауважив: «Досить важливо, що громади разом з фінансовим ресурсом отримали право самостійно вирішувати проблеми своїх територій, а головне – відродили віру у власні сили, спроможність громад і кожного мешканця ініціювати розбудову свого міста та села, нашої України».

Саме з метою популяризації досвіду об’єднаних територіальних громад області Хмельницькою обласною радою започатковано Обласний конкурс журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області.

попередня статтяОголошення. Засідання конкурсної комісії
наступна статтяМи спрямували 1,5 млрд грн субвенції на формування інфраструктури ОТГ, – Зубко