Проаналізували пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану формування об?єднаних територіальних громад

15 листопада відбулося чергове засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівня області.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний та його перший заступник Неоніла Андрійчук, т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, представники структурних підрозділів ОДА, установ, організацій центральних органів влади та райдержадміністрацій.

Володимир Кальніченко зазначив, що в травні ц.р. були розглянуті та затвердженні пропозиції щодо можливого адміністративно-територіального устрою районного рівня, які були направлені на розгляд Мінрегіону України.

На даний час перспективний план формування територій громад області передбачає утворення на території області 62 об’єднаних територіальних громад. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.11.2018 року №901-р затверджено зміни до перспективного плану формування територій громад Хмельницької області по всій території області. 47 громад (76%) передбачених перспективним планом вже створено, але не всі у повному складі, 4 об’єднані територіальні громади, утворені у поточному році, не передбачені в перспективному плані.

Однак, як показав нещодавно проведений аналізпредставлений заступником голови облдержадміністрації Світланою Павлишиною, не всі громади довели свою спроможність. Окрім того, Мінрегіон розробив проєкт нової Методики формування спроможних територіальних громад в частині критеріїв визначення ресурсної спроможності ОТГ. Відтак, враховуючи зазначене, фахівці облдержадміністрації та Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування попрацювали над оновленням перспективного плану формування територій громад області.

З пропозиціями та змінами до Перспективного плану формування територій громад області виступив директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський. Він запропонував на розгляд присутніх пропозиції Центру з внесення змін  до Перспективного плану, які були детально проаналізовані членами комісії та внесено ряд пропозицій та конструктивних зауважень, першочергово враховуючи фінансову спроможність  об?єднаних територіальних громад щодо реального питання їх подальшого функціонування.

З метою остаточного опрацювання озвучених пропозицій та змін до Перспективного плану формування територій громад області, 21 листопада ц.р., відбудеться розширене засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівня області,  із залученням народних депутатів України від Хмельниччини, голів районних рад, об?єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій. Остаточно погоджені пропозиції до Перспективного плану будуть направлені на затвердження до Кабінету Міністрів України.

У подальшому до Перспективного плану формування територій громад області, як було наголошено на засіданні, зміни вноситися не будуть.