Проект обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка став переможцем конкурсу від Українського культурного фонду

Проект “Особлива книга для особливих дітей” Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка отримав перемогу в рамках програми “Інклюзивне мистецтво” від Українського культурного фонду.

Реалізація даного проекту спрямована на популяризацію творчості письменниці Оксани Радушинської і створення умов для рівних можливостей доступу до книг інклюзивної тематики як для дітей з вадами зору так і для широкого кола читачів обласної бібліотеки, бібліотек регіону та країни. У рамках проекту передбачається створення аудіокниги  “Метелики  в крижаних панцирах” за однойменним твором Оксани Петрівни про дівчинку-підлітка, прикуту до інвалідного візка.

Важливим досягненням проекту стане конвертація продукту у формат DAISY та його розміщення на інтернет-ресурсі Першої української дейзі-бібліотеки (м.Львів). Це сприятиме тому, що будуть створені умови для використання продукту дітьми та дорослими з вадами зору. Особливістю цієї аудіокниги буде спеціальна навіґаційна оболонка, використовуючи яку, особа з вадами зору може не тільки прослухати текст, але й працювати з ним: робити закладки, примітки, оперативно отримувати потрібну інформацію. Аудіокнига у форматі DAISY стане хорошим мотиватором для слабозорих, які прагнуть реалізувати себе у цьому комп’ютеризованому, насиченому інформацією світі.

Наш інклюзивний культурний продукт стане у нагоді і для учнів шкіл України – книга, за якою він буде створений,  введена до Програми для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (5-9 класи), затвердженої Міністерством освіти і науки України.

  Також, реалізація проекту дасть можливість забезпечити доступ до створеного інклюзивного культурного продукту широким колам громадськості – аудіокнига буде розміщена на веб-сайті та сторінках закладу у соціальних мережах, записана на компакт-диски, USB-флеш-накопичувачі і передана в 35 шкіл-інтернатів України для дітей з вадами зору, Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр, ГО Хмельницької обласної організації УТОС та 122 бібліотекам регіону, що обслуговують дітей, але не мають доступу до мережі Інтернет.

Даний проект буде гарним продовженням роботи закладу в напрямку “Бібліотечна інклюзія: інформаційний простір для особливих дітей” та вагомим ресурсом у впровадженні процесу інклюзії в обслуговуванні користувачів з особливими потребами. Виконання завдань проекту сприятиме діяльності бібліотек як важливих інституцій, реалізації державної політики у сфері виховання нового покоління українців, для якого інклюзія стане частиною світогляду.

За матеріалами Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка

попередня статтяПривітання голови обласної ради Михайла Загородного з Днем Конституції України
наступна статтяЗапрошують до участі у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі українського солоспіву імені В.І. Заремби