Програма ЄС Interreg Europe: можливості, обмін досвідом та шляхи співпраці  

У рамках проведення Конгресу місцевого самоврядування Ініціативи Трьох морів, який проходить у польському місті Люблін, голова обласної ради Віолета Лабазюк провела зустріч з представниками Люблінського воєводства – маршалком Ярославом Ставярським, віце-маршалком паном Ярославом Кваскем,  головою комітету регіонального розвитку та зовнішнього співробітництва Збігнєвом Войцеховським і директором департаменту стратегії та розвитку паном Богданом Кавалком.

Учасники зустрічі обговорили можливості, які надає Програма ЄС Interreg Europe 2021-2027 для розвитку наших регіонів, розвитку громад, щодо обміну досвідом та пошуку нових шляхів співпраці. З 2024 року Україна також стала її частиною.

«Програма Interreg Europe є надзвичайно важливим інструментом для вдосконалення регіональної політики, нарощування кадрового та організаційного потенціалу наших громад. Вона надає Україні унікальну можливість співпрацювати з іншими регіонами Європи, обмінюватися знаннями та кращими практиками, а також залучати фінансування для реалізації важливих проєктів»,- зазначила  Віолета Олександрівна. – Ми спільно з органами виконавчої влади в нашій області системно працюємо над пошуком партнерів з країн-членів ЄС для реалізації спільних ініціатив. Такі кроки є продовженням міжрегіонального співробітництва, започаткованого в Любліні у травні минулого року на третьому Конгресі самоврядування Ініціативи трьох морів. Угода про приєднання до економічної мережі регіонів Тримор’я спрямована на розбудову інфраструктури регіонів, розвиток транспорту, енергетики та цифрової сфери, підтримку підприємництва та культурного обміну».

Окрім того, на зустрічі було обговорено:

  • питання реабілітації наших військових, ветеранів;
  • можливості оздоровлення та відпочинку українських дітей у Польщі;
  • посилення міжрегіонального співробітництва між нашими громадами та Люблінським воєводством.

Звертаємося до міських, селищних та сільських голів Хмельницької області! З метою налагодження комунікації з гмінами Люблінського воєводства можете звертатись до виконавчого апарату обласної ради.

Лише від об’єднання зусиль залежить розвиток громад та наближення Перемоги.

 

попередня статтяСпівпраця між регіонами країн, як механізм реалізації спільних проєктів
наступна стаття «Права людини в умовах війни: Хмельниччина»