Протидія коронавірусу та опалювальний сезон – основні питання Конгресу місцевих та регіональних влад

29 жовтня голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у другому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке відбулось під головуванням Володимира Зеленського у м. Одеса.  Члени Конгресу сьогодні розглянули питання щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в регіонах України, а також проходження опалювального сезону.

Ще на минулому засіданні Ради національної безпеки і оборони було поставлено завдання збільшити кількість щеплень проти коронавірусу до 300 тисяч за добу. І на сьогодні в Україні вже роблять близько 290 тисяч щеплень, але треба ще активніше нарощувати темпи вакцинації, адже збільшується кількість хворих і смертей.  На сьогодні втрати від пандемії за добу вже наближаються до добових втрат військових під час Другої світової війни. Тому й чиновники, і бізнес, і громадяни мають вживати заходів, щоб збільшити кількість щеплених.

«Ми розуміємо, що вихід один – вакцинація. Треба збільшувати відсоток вакцинованих людей, щоб вийти з цього колапсу. Очільники на місцях, дуже вас прошу засинати й прокидатися з цією темою», – закликав Глава держави.

Влада запевняє, що  сьогодні в Україні достатньо вакцин проти коронавірусу й відкрито значну кількість пунктів вакцинації. За інформацією міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, наразі 16 областей України перейшли на «червоний» рівень епідемічної небезпеки. У системі охорони здоров’я розгорнуто 70 тис. ліжок для хворих на коронавірус, з них понад 48 тис. зайняті.

Що стосується Хмельницької області, то станом на 14.00 28 жовтня в Хмельницькій області зареєстровано 112790 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 5743 – діти, 5326 – медпрацівники. Виявлено 1117 нових випадків захворювання (727 – Хмельницький район, 184 – Шепетівський район, 206 – Кам’янець-Подільський р-н). Завантаженість ліжкомісць з киснем у закладах, що надають допомогу хворим з COVID-19, по області складає 72,4%. В лікарнях перебувають 1749 хворих, 144 – з підозрою.

За повідомленням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, станом на 27 жовтня загальна кількість щеплень від COVID-19 у Хмельницькій області перетнула символічну позначку у півмільйона. Причому, дані свідчать про зростання числа мешканців області, які вирішили захистити себе від підступної хвороби. До прикладу, 25 жовтня за щепленням звернулася 8661 особа, а 27 жовтня – уже 8887 осіб. Загалом розпочали вакцинацію 292214 людей, а 208461 людина уже отримали по два щеплення. Всього від початку вакцинальної кампанії на Хмельниччині зроблено уже 500675 щеплень.

Медики переконують, що область у повній мірі забезпечена вакцинами, всі вони ефективні та безпечні. Медпрацівники, що залучені до вакцинаційної компанії, мають усе необхідне, аби задовольнити потребу мешканців області у щепленнях. Наразі працює 11 центрів масової вакцинації, ще один відкривається сьогодні у м.Старокостянтинові у приміщенні автовокзалу. Також працюють постійні пункти щеплень, а у віддалені населені пункти та до представників маломобільних груп населення виїзди здійснюють мобільні бригади медиків.

Що ж стосується опалювального сезону, то на Хмельниччині його розпочато  12 жовтня. Станом на сьогодні в роботі 314 або 48,4% котелень, у тому числі: 158 –  місцевих рад та 156 – відомчі. До централізованого опалення підключено 2154 або 100% житлових будинків. Також, до централізованого та інших видів опалення, крім газу, стовідсотково підключені усі об’єкти соціальної сфери (садочки, школи та лікарні).

Однак, у зв’язку із затримкою з підписанням договорів на постачання природного газу, опалювальний сезон не розпочали  об’єкти соціальної сфери (дитячі садочки, школи, заклади охорони здоров’я) на індивідуальному опаленні,  які використовують природний газ.

Загалом, по області до усіх видів опалення підключено 973 (62,7%) об’єкти соціальної сфери, у тому числі: 551 (77,5%) дошкільних закладів освіти або 338 (56,2%) шкільні заклади освіти та 84  (32,8%) заклади охорони здоров’я.

попередня статтяДо уваги зацікавлених осіб!
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем автомобіліста і дорожника